Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Mateusz Borek wskazał, jak powinna grać reprezentacja Polski. Nie ma miejsca dla Krzysztofa Piątka

Mateusz Borek w programie "Cafe Futbol" wskazał, jak jego zdaniem powinna grać reprezentacja Polski. Co ciekawe, komentator Polsatu nie widzi miejsca w składzie dla Krzysztofa Piątka.

Według Mateusza Borka Jerzy Brzęczek powinien postawić na dwóch napastników. Jego zdaniem Robert Lewandowski powinien grać w duecie z Arkadiuszem Milikiem, a nie Krzysztofem Piątkiem - mimo że gole napastnika Milanu przesądziły o zwycięstwach reprezentacji Polski z Austrią (1:0) oraz Macedonią Północną (1:0).

Zobacz wideo

- Zagraliśmy tak ponad trzydzieści meczów. Na Milika stawialiśmy na niego jak miał 20 lat. Wygrał wyścig z czasem, wrócił po ciężkich kontuzjach. Jest najlepszym snajperem Napoli. Myślę, że 99% trenerów reprezentacji w Europie wróciłoby do tego ustawienia z dwoma napastnikami w formie, które sprawdzało się wcześniej. A my szukamy kwadratury koła - powiedział Borek.

Piątek na ławce, Milik obok Lewandowskiego. Dlaczego?

Dlaczego komentator Polsatu uważa, że Piątek powinien usiąść na ławce, a Milik powinien grać w podstawowym składzie? - Wydaje mi się, że dopasowanie sposobu gry Lewandowskiego i Milika mogłoby być skuteczniejsze dla zespołu. To już się sprawdziło. Milik jest innym typem napastnika. Piątek jest świetnym egzekutorem, ale Arek jest chyba lepszy w grze kombinacyjnej.

Polska zagra w poniedziałek z Izraelem w Warszawie o 20:45. Po trzech kolejkach ekipa Jerzego Brzęczka jest liderem grupy eliminacyjnej Euro 2020 z kompletem dziewięciu punktów. Izrael jest drugi z siedmioma punktami.

  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ