Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

223 polskich kibiców zatrzymanych po starciach w miejskim parku w Skopje [WIDEO]

Grupa 223 polskich kibiców, która została zatrzymana przez policję po starciach w miejskim parku w Skopje, oczekuje na wyrok macedońskiego sądu. Polscy fani polecieli na mecz Macedonia Północna - Polska, który zakończył się zwycięstwem biało-czerwonych 1:0.

Do Macedonii Północnej poleciała grupa ponad 2000 kibiców z Polski. Przed piątkowym meczem, w miejskim parku w Skopje, doszło do starć, w których polscy kibice starli się ze sobą. Spośród nich, aż 223 zostało zatrzymanych przez macedońską policję i oczekuje obecnie na wyrok sądu.

Zobacz wideo

Jak informuje portal kanal5.mk.com, polskim kibicom grozi grzywna w wysokości maksymalnie 500 euro. Według lokalnych mediów, policja interweniowała nie tylko w parku, ale także w kawiarniach i na ulicach miasta.

 

Dzień przed meczem (w czwartek) miejscowa policja aresztowała czterech Polaków, którzy wszczęli burdę w jednej z restauracji na rynku. Z informacji Sport.pl wynika, że w zajściu brali udział kibice Śląska Wrocław, Wisły Kraków i ŁKS-u Łódź. I bili się między sobą. Do zadymy doszło w czwartek wieczorem w okolicach hotelu Marriott, gdzie zatrzymała się delegacja PZPN (reprezentacja Jerzego Brzęczka mieszkała 6 km dalej, w hotelu DoubleTree by Hilton). Zamieszki w okolicach hotelu to nie jedyny incydent. Zdemolowana została również promenada nad Jeziorem Ochrydzkim.

Reprezentacja Polski wygrała z Macedonią Północną 1:0 po golu Krzysztofa Piątka i prowadzi w tabeli grupy G z kompletem zwycięstw. Drużyna Jerzego Brzęczka zmierzy się w poniedziałek w Warszawie z Izraelem, będącym na 2. miejscu z 7 punktami.

Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ
Komentarze (107)
223 polskich kibiców zatrzymanych po starciach w miejskim parku w Skopje [WIDEO]
Zaloguj się
 • junk92508

  Oceniono 34 razy 34

  Nawet na Bałkanach będziemy mieli opinię dziczy...

  Patrz Europo jak pięknie można żyć (Beata Szydło)

 • boliver

  Oceniono 34 razy 32

  Do klatki z tym bydlem,,

 • Ksawery Gajewski

  Oceniono 34 razy 32

  Żadni kibice... zwykli bandyci. Nazywanie ich polskimi kibicami, to nadużycie. Ciężkie roboty co najmniej na rok.. w razie recydywy 5 lat. I tak do skutku. Na stadionach będą faktycznie kibice, a kierowcy przestaną narzekać na stan dróg ..

 • kichchi

  Oceniono 31 razy 29

  pijani janusze patrioci ktorzy atakują takich samych polaczkow.elektorat pis

 • ubrana_prawda

  Oceniono 27 razy 25

  Zawsze powtarzałem i powtarzam na każdym kroku, że największymi wrogami Polaków są Polacy. Inne zagrożenia są urojone i służą wyłącznie pewnym grupom społecznym do zbijania kapitału materialnego i ideologicznego.

 • kuku666

  Oceniono 26 razy 24

  O, polscy patrioci w akcji!

 • zdziwiony6

  Oceniono 24 razy 22

  Niestety na podstawie zachowania tych meneli Europa wyrabia sobie opinię o wszystkich Polakach.

 • z1946b

  Oceniono 22 razy 20

  Brawa dla Macedońskiej Policji, w Polsce przy takich potyczkach zatrzymanych jest zazwyczaj tylko kilku kiboli!!!
  Piłka nożna dla kibiców - nie kiboli i bandytów!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX