Nasz najbliższy rywal strzela jak szalony! Rekord Lewandowskiego zagrożony

Eran Zahavi rozegrał zaledwie trzy spotkania w el. do Euro 2020, a na koncie ma już siedem goli. Wiele wskazuje, że 31-latek może pobić rekord strzelecki eliminacji, który należy do Roberta Lewandowskiego.

Przypomnijmy: w trakcie eliminacji do Euro 2016 Robert Lewandowski wbił sześć goli Gibraltarowi, trzy Gruzji, dwa Szkocji oraz po jednym Irlandii i Niemcom. Łącznie zdobył 13 bramek, czyli tyle samo, co w 2008 roku David Healy z Irlandii Północnej. Ich rekord jest zagrożony.

Zobacz wideo

31-letni Eran Zahavi ma już na koncie siedem goli. W pierwszym spotkaniu eliminacyjnym strzelił gola w meczu ze Słowenią, który Izrael zremisował 1:1. A potem zanotował dwa hat-tricki. Najpierw w meczu z Austrią (4:2), a potem z Łotwą (3:0).

Zahavi na co dzień występuje Guangzhou, czyli ósmym zespole ligi chińskiej. Wcześniej grał w m.in: Palermo i Maccabi Tel Aviv.

Dla porównania: Lewandowski też rozegrał trzy mecze w bieżących eliminacjach, ale ma tylko jedno trafienie (przeciwko Łotwie). W ostatnich dziesięciu meczach w kadrze zdobył zaledwie jedną bramkę.

Kolejne spotkanie nasza kadra rozegra w poniedziałek na Stadionie Narodowym z Izraelem (godzina 20:45). Tego dnia Macedonia Północna podejmie u siebie Austrię (godzina 20:45).

Więcej o: