Krzysztof Piątek wprost: Mam nadzieję, że zaczniemy grać dwoma napastnikami

Skład ustala trener, ale mam nadzieję, że zaczniemy grać dwoma napastnikami - powiedział Krzysztof Piątek, napastnik reprezentacji Polski, który w kolejnym meczu wszedł na boisko po przerwie i rozstrzygnął losy meczu. Polska wygrała 1:0 z Macedonią Północną i po trzech kolejkach eliminacji do Euro 2020 z kompletem punktów prowadzi w grupie G.

Bartłomiej Kubiak: Miało być aż tak trudno wygrać w Skopje?

Krzysztof Piątek: Od dawna wiedzieliśmy, że będzie ciężko, nawet bardzo ciężko. Że nawet najsilniejsze drużyny mają tutaj poważne problemy. Najważniejsze jednak, że wygraliśmy. To są eliminacje, liczą się przede wszystkim punkty. Ale widzimy, że do poprawy jest sporo.

Zobacz wideo

Odpowiada ci rola rezerwowego, który spokojnie czeka na swoją szansę, wchodzi i rozstrzyga losy meczów?

- Liczę, że będę grał, po to się trenuje. Ale skład ustala trener i ja to akceptuję. Miał swój plan, ten plan wypalił, bo co miałem strzelić, to strzeliłem. Mam tylko nadzieję, że zaczniemy grać z dwoma napastnikami. Widać, że wygląda to lepiej niż z samym Robertem Lewandowskim. Stwarzamy więcej sytuacji bramkowych.

Kamil Glik, Robert Lewandowski, ty - chętnych było kilku. Długo trwało ustalanie, kto wbił gola Macedończykom?

- Już zaraz po tej półprzewrotce wydawało mi się, że nikt nie dotknął piłki. Kamera zza bramki to potwierdziła, więc słusznie zaliczano mi gola. Ale to tak naprawdę sprawa drugorzędna, najważniejsze, że wpadło - wygraliśmy, jesteśmy zadowoleni.

Z gry drużyny też odczuwasz satysfakcję?

- Wiadomo, że mamy mnóstwo pracy, ale musicie nam zaufać. Jest nowy trener, jest sporo nowych zawodników, zmieniamy co chwilę system gry. To musi być widać na boisku, więc kibice i wy, dziennikarze, będziecie trochę jęczeć. Ale spokojnie, rozumiemy was. Rozumiemy, że chcecie dobrej gry. My też jej chcemy. To, co najważniejsze w eliminacjach, wykonujemy na razie, jak trzeba. Cierpliwości.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.