Zbigniew Boniek skomentował zwycięstwo Polski z Macedonią Północną

- Zabieramy ze Skopje trzy punkty, zapominamy o tym spotkaniu i wracamy na bardzo trudny mecz z Izraelem - powiedział prezes PZPN Zbigniew Boniek po wygranej Polski z Macedonią Północną (1:0).

- Wynik i ambicja naszych zawodników. To wszystko, co należy wziąć z tego meczu. Po naszych piłkarzach widać było dobre chęci, ale też to, że niektórzy nie grali od trzech, czterech tygodni. Ale najważniejsza jest wygrana - powiedział Zbigniew Boniek.

Zobacz wideo

Ta wygrana rodziła się w bólach. W 47. minucie oddała pierwszy celny strzał - jedyny w tym meczu. - Po wejściu Krzysztofa Piątka i zmianie systemu na dwóch napastników ruszyliśmy do przodu. I teraz selekcjoner musi sobie odpowiedzieć, które ustawienie jest dla nas korzystniejsze - jasno zasugerował prezes PZPN.

Po czym dodał: - Zabieramy ze Skopje trzy punkty, zapominamy o tym spotkaniu i wracamy na bardzo trudny mecz z Izraelem. Wygrana w poniedziałek otworzy nam bramę do Euro. A potem trzeba będzie myśleć, jak poukładać tę drużynę. Na razie się męczymy, ale wygrywamy. To najważniejsze.

Polska po trzech spotkaniach prowadzi w grupie G. Drugi jest Izrael (ma siedem punktów), z którym zagramy w poniedziałek na PGE Narodowym w Warszawie. Początek meczu o 20.45.

Więcej o:
Copyright © Agora SA