Izrael pewnie pokonał Łotwę, Austria wymęczyła zwycięstwo ze Słowenią. Ukraina zagrała z Serbią "na piątkę"

W meczu "polskiej" grupy Izrael pewnie pokonał Łotwę 3:0, a Austria pokonała 1:0 Słowenię. W pozostałych meczach Ukraina rozbiła Serbię aż 5:0, Norwegowie pokonali 2:1 Rumunię, a Hiszpanie na wyjeździe zwyciężyli z Wyspami Owczymi 4:1.

W meczach "polskiej" grupy reprezentacja Izraela, z którą drużyna Jerzego Brzęczka zmierzy się w poniedziałek, pewnie wygrała na wyjeździe z Łotwą aż 3:0 po trzech bramkach Erana Zahaviego, który jest liderem klasyfikacji strzelców z siedmioma golami strzelonych w trzech meczach tych eliminacji. W drugim spotkaniu Austriacy wymęczyli zwycięstwo ze Słowenią, dzięki trafieniu Guido Burgstallera w 74. minucie.

Wysokie zwycięstwa odnieśli także reprezentacje Hiszpanii i Ukrainy. Zawodnicy prowadzeni przez Roberta Moreno pokonali na wyjeździe 4:1 Wyspy Owcze po golach Ramosa, Navasa, Gayi i samobójczym trafieniu Gestssona. Ukraińcy rozbili Serbów aż 5:0 po dwóch bramkach Tsygankova, dwóch Konoplyanki i trafieniu Yaremchuka.

Wiele działo się także w spotkaniu Norwegów z Rumunią, gdzie gospodarze prowadzili w drugiej połowie 2:0 po golach Elyounoussiego i Odegaarda. Goście zdołali doprowadzić do wyrównania w 92. minucie, za sprawą drugiego trafienia Claudiu Keseru.

W pozostałych spotkaniach Czarnogórcy, osłabieni brakiem trenera i dwóch piłkarzy, zremisowali 1:1 z reprezentacją Kosowa, Litwa w takim stosunku zremisowała z Luksemburgiem.