Kto strzelił gola dla reprezentacji Polski? Reakcje piłkarzy nie pozostawiają wątpliwości

Kto strzelił gola na 1:0 dla reprezentacji Polski w meczu z Macedonią Północną? Patrząc na reakcje piłkarzy, autorem trafienia jest Krzysztof Piątek.

Reprezentacja Polski grała fatalnie w pierwszej połowie spotkania z Macedonią Północną. Tuż po przerwie na boisko wszedł Krzysztof Piątek, który zastąpił Przemysława Frankowskiego i niecałą minutę później mógł cieszyć się z gola! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Bednarek nie trafił w piłkę, a wybić jej nie potrafił Alioski. Piątek lekko uderzył piłkę przewrotką, a po drodze starali się ją jeszcze kopnąć Robert Lewandowski i Kamil Glik. Z początku wydawało się, że to Glik jest autorem gola, ale obrońca nie zdołał jej kopnąć, zanim ta wpadła do siatki. 

Zobacz wideo

Glik nie dotknął piłki. Piątek strzelcem gola

Zawodnicy reprezentacji Polski nie kryli rozbawienia tą sytuacją. Glik wpadł Piątkowi w objęcia i z mowy jego ciała wynika, że nie zdołał dotknąć piłki. Takiego samego zdania jest UEFA, jako że oficjalnie gola przyznała Piątkowi! To drugie trafienie napastnika Milanu w tych eliminacjach; wcześniej przesądził o zwycięstwie Polski z Austrią (1:0).

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.