Jak poradzą sobie polscy siatkarze? Kto wygra piłkarską Ligę Narodów? Czy Kubica nie będzie ostatni? [SPORTOWY ROZKŁAD DNIA]

Robert Kubica wystartuje z GP Kanady, a polscy siatkarze będą grali w Lidze Narodów. Nie zabraknie też piłkarskich emocji, bo trwają eliminacje do Euro 2020. Czeka nas także finał Ligi Narodów i finał tenisowego turnieju Roland Garros.

SOBOTA

Formuła 1

15:55 III trening

19:55 kwalifikacje do GP Kanady

To wyjątkowe miejsce dla Roberta Kubicy. W Montrealu przeżył chwile grozy i triumfu. Wraca na tor, który zawsze lubił i na którym dobrze się czuje. Powinien też zacząć udowadniać, że potrafi jeździć szybciej od Georga Russella. Siódma kolejna porażka nie będzie wyglądać dobrze. Byłoby dobrze, gdyby Polak przerwał w końcu passę zespołowych zwycięstw Georga Russella. Co prawda Kubica twierdzi, że nie ma żadnego znaczenia, czy zajmie 18. czy 19. miejsce, ale może się okazać w pewnym momencie że zbyt wiele porażek z młodym Brytyjczykiem, zadziała na niekorzyść Polaka.

Więcej informacji znajdziecie w tekście Michała Gąsiorowskiego.

Zobacz wideo

Piłka nożna

Euro 2020 - eliminacje

Grupa E
15:00 Chorwacja - Walia
18:00 Azerbejdżan- Węgry

Grupa C
18:00 Estonia - Irlandia Północna
20:45 Białoruś - Niemcy

Grupa H
15:00 Islandia - Albania
18:00 Mołdawia - Andora
20:45 Turca - Francja

Grupa I
18:00 Rosja - San Marino
20:45 Szkocja - Cypr
20:45 Belgia - Kazachstan

Grupa J
18:00 Armenia - Lichtenstein
18:00 Finlandia - Bośnia i Hercegowina
20:45 Grecja - Włochy

Mistrzostwa Świata U-20 
Ćwierćfinały
17:30 USA - Ekwador
20:30 Korea Południowa - Senegal

Siatkówka

Liga Narodów

10:00 Polska - Bułgaria

Kilka dni temu w Katowicach Polska rozegrała swój pierwszy turniej Ligi Narodów. Mistrzowie świata wygrali z Australią 3:1 i z USA 3:2 oraz przegrali z Brazylią 1:3. Jednym z liderów naszej drużyny był Bieniek. Środkowy będzie też jednym z najważniejszych zawodników polskiej kadry w kolejnym turnieju. Od piątku do niedzieli w chińskim Ningbo zagramy z Francją, Bułgarią i Chinami.

MMA

19:00 Gala FFF - Free Fight Federation

Wolność w walce dla wszystkich. Nieważne kim jesteś, kulturystą, tancerzem, strażakiem. Każdy ma prawo wejść do klatki i sprawdzić się w najtwardszej formule, jaką jest MMA - czytamy na stronie FFF. Już 8 czerwca w hali MOSiR w Zielonej Górze dojdzie do pierwszej gali FFF. W walce wieczoru Krystian Pudzianowski, brat Mariusza i gwiazda disco polo, zmierzy się z Radosławem Słodkiewiczem, legendą polskiej kulturystyki. 

Emocji nie zabraknie także w pojedynku Marcina Najmana z Pawłem "Trybsonem" Trybałą. 

NIEDZIELA

Formuła 1

20:10 GP Kanady

O ile w 2008 roku Robert Kubica startował w Kanadzie z pierwszego rzędu, o tyle w 2019 ma niemal pewny ostatni. Niemal, bo zawsze może się przydarzyć jakaś kara dla innego kierowcy. Montreal to jednak tor, na którym podobnie jak w Monaco, można się wykazać. Ściany są blisko, asfalt śliski i bardzo dużo zależy od pewności siebie i wyczucia samochodu oraz samego toru. To właśnie tu w 1999 r. w zakręcie nr 14 w ścianę uderzyli Damon Hill, Michael Schumacher, Jaques Villeneuve, a wcześniej Ricardo Zonta nadając jej nazwę „ściana mistrzów”. W ostatnim wyścigu w Monaco Kubica pojechał znakomicie, choć dobre miejsce odebrały mu błędna decyzja zespołu, a następnie szalony atak Antonio Giovinazziego. Montreal to oczywiście nie Monaco, ale tu też kunszt kierowcy ma większe znaczenie niż na innych torach. Co prawda Polak musi oddać pierwszy, piątkowy trening Nicholasowi Latifiemu, co nie jest najlepszą wiadomością, ale za to Mercedes dostarczył silniki w nowej specyfikacji, co na pewno jest plusem. Byłoby dobrze, gdyby Polak przerwał w końcu passę zespołowych zwycięstw Georga Russella. Co prawda Kubica twierdzi, że nie ma żadnego znaczenia, czy zajmie 18. czy 19. miejsce, ale może się okazać w pewnym momencie że zbyt wiele porażek z młodym Brytyjczykiem, zadziała na niekorzyść Polaka.

Siatkówka

Liga Narodów

10:00 Chiny - Polska

Kilka dni temu w Katowicach Polska rozegrała swój pierwszy turniej Ligi Narodów. Mistrzowie świata wygrali z Australią 3:1 i z USA 3:2 oraz przegrali z Brazylią 1:3. Jednym z liderów naszej drużyny był Bieniek. Środkowy będzie też jednym z najważniejszych zawodników polskiej kadry w kolejnym turnieju. Od piątku do niedzieli w chińskim Ningbo zagramy z Francją, Bułgarią i Chinami.

Piłka nożna

Liga Narodów

15:00 Szwajcaria - Anglia

20:45 Portugalia - Holandia

Holandia po dogrywce pokonała Anglię 3:1 i to ona zagra w niedzielę w finale Ligi Narodów z Portugalią

Więcej o: