Trener Macedonii Płn. został rozśmieszony pytaniem o Roberta Lewandowskiego. "Nie jest chory"

- To, że Polska jest faworytem, działa tylko na naszą korzyść - mówił Igor Angelovski, selekcjoner Macedonii Północnej, z którą Polska w piątek o 20.40 zagra w eliminacjach do Euro 2020.

- Czy wiem, jakie jest lekarstwo na Roberta Lewandowskiego? Z moich informacji wynika, że napastnik i kapitan reprezentacji Polski nie jest chory, a ja muszę przyszykować receptę na całą drużynę naszego rywala - już po pierwszym pytaniu zaśmiał się Igor Angelovski, selekcjoner Macedonii Północnej, który w czwartek po południu na Stadionie Narodowym imienia w Skopje spotkał się z dziennikarzami, by porozmawiać o piątkowym meczu z Polską.

Zobacz wideo

- To, że Polska jest faworytem, działa tylko na naszą korzyść - zaznaczył Angelovski. I mówił dalej: - Mieliśmy więcej czasu niż zwykle na przygotowania do spotkania z Polską, ale też poniedziałkowego z Austrią. Poprzednie mecze były dobre w naszym wykonaniu, zdobyliśmy w nich cztery punkty i nie widzę potrzeby radykalnych zmian w składzie oraz ustawieniu. Osoby, które mnie znają, wiedzą, jaka jest moja filozofia futbolu: zagramy agresywnie i ofensywnie.

- Powtarzam: Polska jest faworytem, to bardzo dobra drużyna, ale ta świadomość powinna nas mobilizować, a nie wystraszyć - zakończył Angelovski. Początek meczu Macedonia Północna - Polska w piątek o 20.45.

Więcej o: