Goran Pandew: Jeśli Polska przegra, Krzysztof Piątek stawia mi kolację

- Lepszej drużyny nie mieliśmy nigdy. Jeśli wygramy, mój kolega Krzysiek Piątek z którym grałem w Genoi, postawi kolację - na konferencji prasowej śmiał się Goran Pandev, napastnik Macedonii Północnej, która w piątek o 20.45 podejmie Polskę w eliminacjach do Euro 2020.

- Nasz zespół to połączenie młodości i doświadczenia. Gram w reprezentacji wiele lat i uważam, że lepszej drużyny nie mieliśmy nigdy. To najlepszy moment, żebyśmy osiągnęli sukces i pokazać się na jakimś wielkim turnieju - zaczął przedmeczową konferencję Pandev, na której pojawił się wraz z selekcjonerem.

Zobacz wideo

- Wiemy, kto jest naszym rywalem, czeka nas trudne spotkanie, ale zostawimy na boisku serce. W niedzielę piłkarze ręczni Vardaru Skopje wygrali Ligę Mistrzów w piłce ręcznej - żaden inny macedoński klub nie byłby w stanie osiągnąć takiego sukcesu w swojej dyscyplinie. Widzieliśmy, ile osób witało bohaterów Final Four na Placu Centralnym w stolicy. Chciałbym, żeby po czerwcowych spotkaniach z Polską oraz Austrią nas też w taki sposób fetowano - zaznaczył Pandev.

Po dwóch kolejkach eliminacji liderem grupy jest Polska - ma sześć punktów, o dwa więcej niż Macedonia Północna i Izrael. - Polska jest dobrą reprezentacją jako kolektyw, znamy ich piłkarzy, ale patrzymy na siebie. Jeśli wygramy, mój kolega Krzysiek Piątek z którym grałem w Genoi, postawi kolację - śmiał się Pandev. Początek meczu Macedonia Północna - Polska w piątek o 20.45.

Więcej o: