Grzegorz Krychowiak już nie będzie pomocnikiem? "To moja pozycja za kilka lat"

Grzegorz Krychowiak stwierdził, że może na stałe przenieść się na środek obrony. - Wydaje mi się, że to jest moja pozycja za kilka lat - powiedział pomocnik w programie "Foot Truck".

Ostatni sezon był bardzo udany dla Grzegorza Krychowiaka. Nasz zawodnik zagrał w 39 meczach Lokomotiwu Moskwa. Strzelił w nich dwa gole, a do tego dorzucił cztery asysty. Był pewnym punktem zespołu, który został wicemistrzem Rosji. 

Zobacz wideo

Grzegorz Krychowiak: Rozegrałem siedem, osiem meczów w obronie

Trener Lokomotiwu Jurij Siomin często przestawiał Krychowiaka z pozycji na pozycję. Zdarzało się, że reprezentant Polski grał nie tylko w pomocy, ale i na środku obrony. Sam zawodnik przeczuwa, że pod koniec kariery będzie grał regularnie jako stoper. - Na środku obrony rozegrałem siedem-osiem meczów. Jak tam grałem, to grałem dobrze - stwierdził Krychowiak w rozmowie z Łukaszem Wiśniowskim i Jakubem Polkowskim na kanale "Foot Truck". Pomocnik zapytany został także, jak się czuje ustawiony w środku defensywy. - Trochę goni nudą, ale dużo mniej się biega. Wydaje mi się, że to jest moja pozycja za kilka lat. Dużo większa przyjemność jest jednak z gry w środku pomocy - przyznał Krychowiak.

Więcej o: