Kownacki opuszcza zgrupowanie z powodu kontuzji. Gumny i Szymański dołączyli do zespołu U-21

Dawid Kownacki, który podczas poniedziałkowego treningu doznał urazu, opuścił zgrupowanie reprezentacji Polski przed meczami eliminacji Euro 2020. Do Grodziska Wielkopolskiego, gdzie trenuje kadra U-21, wyjechali także Robert Gumny i Sebastian Szymański.

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej, trener reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek przyznał, że Dawid Kownacki wykonując dośrodkowanie nieczysto trafił w piłkę i doznał urazu. Badania wykazały, że doszło do mikronaderwania mięśnia dwugłowego uda, co wyklucza jego udział w meczach z Macedonią Północną i Izraelem. Z tego powodu zawodnik Fortuny Duesseldorf opuścił już zgrupowanie kadry i udał się do Grodziska Wielkopolskiego, gdzie trenuje kadra U-21, przygotowująca się do mistrzostw Europy.

Zobacz wideo

Oprócz Kownackiego, zgrupowanie pierwszej reprezentacji opuścili także Robert Gumny i Sebastian Szymański. Ich wyjazdy były jednak ustalone wcześniej. Wszyscy trzej są ważnymi elementami zespołu U-21, prowadzonego przez Czesława Michniewicza i podczas mistrzostw Europy, które rozpoczną się 16 czerwca, mają stanowić o sile tej drużyny.

Reprezentacja Polski U-21 zmierzy się w grupie z Włochami, Belgią i Hiszpanią. Wcześniej, bo 10 czerwca, zmierzy się w meczu kontrolnym z aktualnymi mistrzami Europy U-21 - Niemcami. Trzy dni później drużyna Czesława Michniewicza poleci na turniej do Włoch.

Więcej o: