Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Piłkarze reprezentacji Polski byli kompletnie zaskoczeni. Jeden zaczął energicznie wymachiwać rękoma

Reprezentacja Polski przegrała z Włochami 0:1 i odpadła z mistrzostw świata U-20 w 1/8 finału. Spostrzeżeniami z meczu w Gdyni dzieli się Dominik Wardzichowski, dziennikarz Sport.pl

Piłkarze byli kompletnie zaskoczeni

Zorganizowany doping, prawie pełne trybuny i wsparcie od pierwszej do ostatniej minuty. Tak było w Łodzi, gdzie na stadionie można było poczuć, że w Polsce dzieje się coś ważnego. W Gdyni wręcz przeciwnie. Atmosfera podczas meczu Włochy - Polska w 1/8 finału mundialu U-20 była podobna do tej, którą spotyka się na sparingach. Nieśmiałe oklaski, sporadyczne przyśpiewki, a do tego kilka tysięcy wolnych krzesełek. Brak pełnego stadionu to największe zaskoczenie niedzielnego popołudnia. Tym bardziej, że wszystkie bilety zostały sprzedane. - Nie mam pojęcia, co się stało. Pogoda dopisała, przyjechała reprezentacja Polski, a trybuny nie były pełne. Szkoda - mówił nam jeden ze stewardów na stadionie. Wydawało się, że atmosferą na trybunach zaskoczeni byli również reprezentanci Polski. Serafin Szota po jednej z akcji zaczął nawet energicznie wymachiwać rękoma, żeby pobudzić kibiców do dopingu. Podziałało, ale tylko na chwilę.

Zobacz wideo

Nieskuteczny Zylla, zagubiony Steczyk

Mecz z Włochami potwierdził, że kadra Jacka Magiery miała podczas turnieju w Polsce duży problem z kreowaniem sytuacji pod bramką rywali. Tak był w meczu z Kolumbią, tak było w meczu z Senegalem. Wyjątkiem był mecz z amatorami z Tahiti, który Polska wygrała 5:0, a powinna zdecydowanie wyżej. W niedzielne popołudnie w Gdyni Polacy mieli swoje szanse, ale nie potrafili ich wykorzystać. Dwie najlepsze zmarnował Marcel Zylla, który już w pierwszej akcji meczu uderzył minimalnie obok słupka, a w drugiej połowie został zatrzymany przez bramkarza reprezentacji Włoch. Ani jednej szansy nie miał Dominik Steczyk. Piłkarz rezerw FC Nuernberg miał być najgroźniejszą bronią Polaków, a zawiódł na całej linii. A to odbijał się od włoskich obrońców, a to nie potrafił przyjąć prostej piłki. Był kompletnie zagubiony, a na dodatek zagrał piłkę ręką w polu karnym i dał Włochom rzut karny, którego na gola zamienił Pinamonti.

Włosi próbowali ośmieszyć Polaków

Przewagę techniczną reprezentantów Włoch nad Polakami było widać już na rozgrzewce. Szybka gra, luz i duża liczba sztuczek technicznych. W meczu tak dobrze nie było, ale gdyby nie próby ośmieszenia Polaków, zespół Paolo Nicolato strzeliłby w Gdyni więcej goli. Najwięcej luzu widać było w grze Esposito i Pinamontiego, ale kilka nonszalanckich zagrań zaliczył też Gianluca Scamacca. Napastnik Sassuolo miał wymarzoną szansę na gola pod koniec pierwszej połowy, zwiódł obronę, chciał uderzyć efektownie, a nie trafił w bramkę. Wcześniej na wielkim luzie rzut karny wykorzystał Pinamonti. Włoski napastnik zwiódł Radosława Majeckiego i sprytną podcinką przerzucił piłkę nad polskim bramkarzem. Drugi raz bramkarz Legii Warszawa nie dał się zaskoczyć. Pinamonti w drugiej połowie stanął oko w oko z Majeckim, uderzył podcinką, a piłka wylądowała w rękach polskiego bramkarza.

Spokój i podpowiedzi Jacka Magiery

Selekcjoner reprezentacji Polski obserwował mecz z Włochami z dużym spokojem i koncentracją. Nie doskakiwał do sędziego, nie miał pretensji po rzucie karnym dla Włochów. Chodził wzdłuż linii bocznej boiska i analizował. W pewnym momencie jednak nie wytrzymał. Sebastian Walukiewicz zagrał piłkę na wolne pole, a żaden z reprezentantów Polski nie miał szans, żeby ją dogonić. Magiera krzyknął na obrońcę Cagliari, a ten tylko bezradnie rozłożył ręce i pokazał, że nie miał do kogo zagrać. Miał rację, bo w pierwszej połowie Polacy mieli duże problemy z wymiennością pozycji i płynnym przejściem ze strefy obronnej do ataku. Długie wznowienia Radosława Majeckiego były tego najlepszym przykładem. Magiera reagował zmianami, ale Polska nie odwróciła losów meczu z Włochami i odpadła z mundialu U-20 w 1/8 finału.

  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ