Jacek Magiera podał skład reprezentacji Polski na mecz z Włochami w 1/8 finału mundialu U-20

Tak wygląda oficjalny skład reprezentacji Polski U-20 na mecz 1/8 finału mistrzostw świata z reprezentacją Włoch. W porównaniu z meczem z Senegalem Jacek Magiera dokonał jednej zmiany. Adriana Benedyczaka zastąpił Dominik Steczyk. Początek spotkania o 17:30, relacja na żywo w Sport.pl.

Jacek Magiera długo szukał optymalnego ustawienia reprezentacji Polski U-20, ale wszystko wskazuje na to, że znalazł je w najważniejszym momencie. W meczu z Włochami selekcjoner Polaków postawił na zawodników sprawdzonych w poprzednich meczach. W bramce Polaków zagra Radosław Majecki, a na środku obrony Sebastian Walukiewicz i Jan Sobocińsk. Na prawej stronie defensywy zobaczymy Serafina Szotę, a to oznacza, że Jakub Bednarczyk zagra na skrzydle. W środku pola zagrają Tomasz Makowski z Lechii Gdańsk, Bartosz Slisz z Zagłębia Lubin i Marcel Zylla z rezerw Bayernu Monachium. Na lewym skrzydle zagra Michał Skóras z Bruk-Betu Termaliki Nieciecza, a w ataku Dominik Steczyk z rezerw FC Nuernberg.

Zobacz wideo

- Możemy grać na wysokiej intensywności. Ostatnie wyniki, które konsultujemy z Instytutem Sportu, napawają nas optymizmem. Jesteśmy gotowi, by podjąć walkę w 1/8 finału mundialu. Wszyscy zawodnicy są w bardzo dobrej formie. Sprawdzamy wyniki przebiegniętych kilometrów, sprintów. Każdy zawodnik jest zregenerowany i nie ma gracza, który mógłby skarżyć się na jakieś urazy. To duży komfort dla trenera. Każdy piłkarz z pola może zagrać w podstawowym składzie. Rywalizacja jest bardzo duża i musimy szukać optymalnego ustawienia. Czy to po 90 minutach, 120, czy po rzutach karnych chcemy grać dalej - zapowiedział Jacek Magiera.

Skład reprezentacji Polski: Radosław Majecki - Serafin Szota, Sebastian Walukiewicz, Jan Sobociński, Adrian Stanilewicz - Jakub Bednarczyk, Tomasz Makowski, Marcel Zylla, Bartosz Slisz, Michał Skóraś - Dominik Steczyk

Więcej o: