Bartłomiej Drągowski "kontuzjowany." Bramkarz wymigał się od wyjazdu na młodzieżowe mistrzostwa Europy

Bartłomiej Drągowski nie pojedzie na młodzieżowe mistrzostwa Europy. Oficjalnym powodem jest kontuzja, nieoficjalnie wiadomo jednak, że bramkarz nie mógł pogodzić się z rolą zmiennika Kamila Grabary.

"Trener reprezentacji Polski do lat 21 Czesław Michniewicz poinformował o zmianie wśród zawodników powołanych na turniej finałowy mistrzostw Europy UEFA EURO U-21 2019. Miejsce kontuzjowanego Bartłomieja Drągowskiego (Empoli FC) zajął Mateusz Lis (Wisła Kraków)" - czytamy w oficjalnym oświadczeniu na stronie PZPN, "Łączy Nas Piłka."

Zobacz wideo

Oficjalnym powodem absencji Drągowskiego jest uraz, którego oświadczenie jednak nie precyzuje. Nieoficjalnie udało nam się potwierdzić, że bramkarzowi Fiorentiny, który ostatnie pół roku spędził na wypożyczeniu w Empoli, nie odpowiadała rola zmiennika Kamila Grabary. Ten wygrał też rywalizację z Tomaszem Loską z Górnika Zabrze. O sprawie w poniedziałek poinformował "Przegląd Sportowy."

- Nie wiem nic na ten temat poza tym, że Bartek nie jedzie na turniej. W niedzielę przyjadę do Grodziska Wielkopolskiego i wtedy na pewno będę wiedział więcej - powiedział nam w czwartek lekarz kadry U-21, dr Mariusz Pietrzak. Informacji na temat kontuzji Drągowskiego próżno szukać też na oficjalnej stronie Empoli czy Fiorentiny. U pierwszych jest natomiast informacja z 29 maja, czyli dnia przed ogłoszeniem "kontuzji" bramkarza, o tym iż Polak został powołany na MME.

"Kontuzja" Drągowskiego jest tym "dziwniejsza", że jeszcze w niedzielę 21-latek zagrał bardzo dobry mecz w ostatniej kolejce Serie A. Jego Empoli przegrało co prawda na wyjeździe z Interem 1:2 i spadło z ligi, ale Polak należał do najlepszych zawodników na boisku, popisując się kilkoma znakomitymi interwencjami. Według "Przeglądu Sportowego" to Drągowski pierwotnie był faworytem do uzupełnienia miejsca w pierwszej reprezentacji, które pojawiło się wraz z kontuzją Wojciecha Szczęsnego. Bramkarz Juventusu musiał przejść artroskopię kolana, przez co nie zagra w najbliższych meczach eliminacyjnych z Macedonią oraz Izraelem. Jego miejsce ostatecznie zajął jednak Rafał Gikiewicz z 1. FC Unionu Berlin.

Do kwestii rywalizacji z Drągowskim za pośrednictwem Twittera odniósł się Grabara. "Czytając komentarze, chciałbym nadmienić że dwa lata temu - zachowałem się bardzo podobnie, jedyna różnica było fakt, że przedstawiłem sytuacje otwarcie. Czy to coś zmienia? Absolutnie nie. Więc nie rozumiem takiej ilości hejtu, stało się trudno. Każdy podejmuje decyzje osobiście" - napisał bramkarz Liverpoolu.

W sezonie 2018/19 Drągowski rozegrał 17 meczów, w których puścił 26 goli i zachował cztery czyste konta. Młodzieżowe mistrzostwa Europy do lat 21 odbywać się będą w dniach 16-30 czerwca we Włoszech i San Marino. Reprezentacja Polski trafiła w nich do grupy A, gdzie zagra kolejno z Belgią (16 czerwca), Włochami (19 czerwca) oraz Hiszpanią (22 czerwca). Kadra Michniewicza już w przyszłym tygodniu zbiera się w Grodzisku Wielkopolskim, gdzie w poniedziałek odbędzie pierwszy trening.

Więcej o: