Kontuzja w reprezentacji Polski do lat 21! Na mistrzostwa Europy pojedzie bramkarz Wisły Kraków

Bartłomiej Drągowski nie weźmie udziału w zbliżających się mistrzostwach Europy U-21 we Włoszech i San Marino. Bramkarz Fiorentiny doznał bowiem kontuzji. Jego miejsce w kadrze Czesława Michniewicza zajmie Mateusz Lis z Wisły Kraków.

Trener reprezentacji Polski do lat 21 Czesław Michniewicz poinformował o zmianie wśród zawodników powołanych na turniej finałowy mistrzostw Europy UEFA EURO U-21 2019. Miejsce kontuzjowanego Bartłomieja Drągowskiego (Empoli FC / Fiorentina) zajął Mateusz Lis (Wisła Kraków) - czytamy w oficjalnym komunikacie opublikowanym przez portal "Łączy Nas Piłka".

Zobacz wideo

Po znakomitym okresie we włoskiej Serie A, gdzie Drągowski świetnie prezentował się na wypożyczeniu w Empoli, młody bramkarz przeżywa gorszy czas. Najpierw nie dostał powołania do pierwszej reprezentacji Polski (mocno liczył na to, że zastąpi kontuzjowanego Wojciecha Szczęsnego, którego miejsce zajął ostatecznie Rafał Gikiewicz), a teraz doznał kontuzji, która wyeliminuje go z udziału w mistrzostwach Europy U-21, które rozpoczną się 16 czerwca.

Na MME we Włoszech i San Marino biało-czerwoni zagrają w bardzo trudnej grupie. Rywalami trenera Michniewicza będą bowiem Belgowie, Włosi i Hiszpanie.

Więcej o: