Tomasz Makowski bez wahania wskazał największy pozytyw meczu z Senegalem

- Największy pozytyw? Awans - odpowiedział bez wahania Tomasz Makowski, pomocnik reprezentacji Polski U-20. Kadra Jacka Magiery zremisowała z Senegalem 0:0 i zagra w fazie pucharowej mistrzostw świata.

- Mogło być lepiej, mogliśmy wygrać z Senegalem, ale zrealizowaliśmy cel. Jesteśmy w 1/8 finału i z tego się cieszymy. To był plan minimum. Teraz czekamy na rywala i chcemy walczyć o ćwierćfinał - przyznał po meczu piłkarz Lechii Gdańsk. Zapytany o największy pozytyw meczu z Senegalem, odparł: - Awans, zdecydowanie awans!

Zobacz wideo

Wideo pochodzi z serwisu VOD

Kadra Jacka Magiery w meczu z Senegalem częściej utrzymywała się przy piłce, prowadziła grę, ale stworzyła mało sytuacji na gola. - Senegal wiedział, że potrzebuje punktu do zajęcia pierwszego miejsca w grupie i skupił się na defensywie. My prowadziliśmy grę, ale mieliśmy problemy. Ciężko było zbudować składną akcję i strzelić zwycięskiego gola. Senegalczycy nas nie zaskoczyli, wiedzieliśmy jak grać - zapewnił Makowski. I dodał: - W naszej grze widać postęp. Z Kolumbią nie było dobrze, ale z Tahiti i Senegalem zrealizowaliśmy nasze założenia.

Polska zajęła trzecie miejsce w swojej grupie i zapewniła sobie awans, tak samo jak i Ekwador, który jest o krok od awansu z grupy B - na MŚ U-20 oprócz dwóch najlepszych drużyn z każdych grup do 1/8 finału wchodzą cztery najlepsze ekipy z trzecich miejsc. To oznacza, że obowiązuje sześć wariantów z poniższej tabelki (zakładających awans trzech drużyn z dwóch pierwszych grup). W pięciu wariantach rywalem ekipy Jacka Magiery w 1/8 finału będzie reprezentacja Włoch i taki mecz zostałby rozegrany 2 czerwca o 17:30 w Gdyni. W szóstym, mało prawdopodobnym wariancie, Polska zagra ze zwycięzcą grupy C (Nowa Zelandią lub Urugwajem) 3 czerwca o 17:30 w Lublinie.

Więcej o: