Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Rafał Gikiewicz powołany do reprezentacji Polski! Zastąpi Wojciecha Szczęsnego

Rafał Gikiewicz został powołany do reprezentacji Polski na czerwcowe mecze eliminacji mistrzostw Europy 2020 z Macedonią Północną i Izraelem - czytamy w oficjalnym komunikacie na portalu "Łączy nas piłka". Bramkarz 1. FC Union Berlin zastąpi kontuzjowanego Wojciecha Szczęsnego.

Z powodu kontuzji kolana Wojciech Szczęsny nie weźmie udziału w najbliższym zgrupowaniu reprezentacji Polski, która w ramach kwalifikacji ME 2020 niebawem zmierzy się z Macedonią (7 czerwca) i Izraelem (10 czerwca). – Wojtek miał problemy z łąkotką, które wykluczą go z udziału w zgrupowaniu i gry w meczach z Macedonią Północną i Izraelem. Na szczęście nie jest to nic groźnego. Na wtorek miał zaplanowany zabieg artroskopii kolana. Na boisko wróci w ciągu pięciu-sześciu tygodni - powiedział Jacek Jaroszewski, lekarz reprezentacji Polski w rozmowie z portalem "Łączy Nas Piłka".

Zobacz wideo

Wideo pochodzi z serwisu VOD

Rafał Gikiewicz zajmie miejsce Szczęsnego

Miejsce kontuzjowanego Szczęsnego zajmie Rafał Gikiewicz z Unionu Berlin. 31-latek w tym sezonie rozegrał 34 mecze w drugiej lidze niemieckiej, a w poniedziałek wywalczył awans do Bundesligi. W meczach z Macedonią i Izraelem Gikiewicz będzie miał szansę na debiut w kadrze.

  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ