Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Radosław Majecki, bramkarz reprezentacji Polski U-20, pojechał na dodatkowe badania do Warszawy

Radosław Majecki zakończył mecz z Tahiti z urazem kolana. - Czuję ból, ale myślę, że wszystko będzie dobrze przyznał bezpośrednio po meczu. Ale w poniedziałek musiał opuścić zgrupowanie i pojechać do Warszawy na dodatkowe badania.

- Musimy poczekać na raport medyczny. Mały znak zapytania jest przy Radku Majeckim. Czekamy na wyniki badań, co z jego nogą. Mam nadzieję, że nie dolega mu nic poważnego. To ważna postać zespołu - mówił na konferencji prasowej Jacek Magiera, selekcjoner reprezentacji Polski do lat 20. Bramkarz Polaków doznał kontuzji w końcówce meczu z Tahiti. Nieszczęśliwie upadł na murawę i podkręcił staw skokowy, a później kolanowy. - Czuję ból, ale myślę, że wszystko będzie dobrze. Jeśli trener na mnie postawi, będę gotowy na Senegal - powiedział optymistycznie Majecki. Z szatni wyszedł z uśmiechem na ustach, nie utykał. W poniedziałek piłkarz Legii Warszawa musiał jednak opuścić zgrupowanie i pojechać do Warszawy na dodatkowe badania. - Po wstępnych oględzinach lekarz kadry stwierdził, że więzadła nie są uszkodzone, dlatego Radek mógł kontynuować grę, ale konieczne są kolejne badania, aby ustalić, co stało się przy przeproście kolana - przyznał Michał Zachodny, rzecznik i analityk kadry U-20.

Zobacz wideo

Wojciech Kowalewski, trener bramkarzy w sztabie Jacka Magiery, dodał: - Czekamy na wyniki badań Radka i wierzymy w to, że w pełnym składzie będziemy przygotowywać się do meczu z Senegalem. Majecki jest jednym z najlepszych piłkarzy polskiej kadry podczas mundialu w Polsce. W meczu z Tahiti nie miał dużo pracy, ale w końcówce uratował Polaków przed stratą gola.

- Takie mecze mają bramkarze w największych klubach świata. Przez cały mecz nie mają żadnej interwencji, muszą zachowywać maksymalną koncentrację, żeby w kluczowym momencie pomóc zespołowi. Pokazałem, że tak potrafię. To był dla mnie test. Utrzymywanie maksymalnej koncentracji nie jest łatwe, szczególnie dla tak młodego zawodnika jak ja - przyznał Majecki po drugim meczu biało-czerwonych na mistrzostwach świata.

Jeżeli bramkarz Legii Warszawa nie będzie gotów do gry w meczu z Senegalem, Jacek Magiera będzie musiał postawić na Miłosza Mleczkę (Lech Poznań) lub Karola Niemczyckiego (NAC Breda).

  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ