Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Wojciech Szczęsny może nie zagrać w najbliższych meczach kadry! Wiadomo, kto dostanie powołanie za niego

Wojciech Szczęsny w poniedziałek przejdzie szczegółowe badania kolana, które wykażą, czy w najbliższej przyszłości czeka go operacja - informuje "Przegląd Sportowy". O problemach zdrowotnych zawodnika w weekend poinformował trener Juventusu. W przypadku konieczności przeprowadzenia artroskopii, miejsce bramkarza mistrzów Włoch w reprezentacji Polski, która niebawem zagra z Macedonią Północną i Izraelem, zajmie Bartłomiej Drągowski.

Wojciech Szczęsny niebawem może przejść operację. Polski bramkarz narzeka na problemy z kolanem, a o konieczności przeprowadzenia artroskopii poinformował trener Juventusu, w którym 29-latek występuje na co dzień.

Zobacz wideo

Według informacji "Przeglądu Sportowego", Szczęsny w poniedziałek przejdzie szczegółowe badania, które wykażą, czy operacja będzie potrzebna. I jeśli będzie, to czy można ją przełożyć na połowę czerwca, po meczach kadry z Macedonią Północną (7 czerwca) i Izraelem (10 czerwca).

Jeżeli artroskopia kolana będzie nieunikniona i nie da się jej przełożyć na dalszy termin, to miejsce Szczęsnego w kadrze Jerzego Brzęczka prawdopodobnie zajmie Bartłomiej Drągowski. Nie jest to jednak przesądzone, bo zawodnik, który w końcówce sezonu imponował występami w Empoli, został powołany przez Czesława Michniewicza do reprezentacji Polski U21, która 16 czerwca rozpocznie rywalizację w młodzieżowych mistrzostwach Europy. Według informacji Tomasza Włodarczyka, Drągowski nie ma ochoty stawić się na przygotowaniach kadry Michniewicza, ponieważ nie odpowiada mu rola zmiennika Kamil Grabary.

  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ