Pięć goli! Polska rozgromiła w bardzo ważnym meczu MŚ U-20

Trzy gole w pierwszej połowie, dwa w drugiej. Reprezentacja Polski w drugim meczu fazy grupowej pokonała Tahiti aż 5:0. To zwycięstwo sprawia, że szanse na awans do 1/8 finału MŚ U-20 są duże. W środę mecz prawdy z Senegalem.

Była 83. minuta. Tutehau Tufariua oddał strzał, ale doskonałą paradą popisał się Radosław Majecki. To było pierwsze celne uderzenie Tahitańczyków w tym meczu. Jedyny moment, w którym polski golkiper musiał się naprawdę wykazać. I się wykazał. Zresztą nie tylko on, bo wcześniej wykazali się też piłkarze z pola: Polska już wtedy prowadziła, i to wysoko, aż 5:0.

Początek meczu był jeszcze nerwowy, ale potem już był spokój. Polska strzelanie zaczęła w 18. minucie (Jakub Bednarczyk). Pod koniec pierwszej połowy, w ciągu kolejnych dwóch minut, dołożyła jeszcze dwa gole (37. minuta Marcel Zylla, 39. - Dominik Steczyk). A po przerwie kolejne dwa: w 61. minucie znowu trafił Steczyk, a w 74. wynik meczu ustalił Adrian Benedyczak.

Co musi zrobić Polska, by awansować? [SYTUACJA W GRUPIE]

Polska przegrała w pierwszym spotkaniu 0:2 z Kolumbią, ale wysokie zwycięstwo z Tahiti sprawiło, że znacznie przybliżyła się do awansu do kolejnej fazy, jako że ze wszystkich sześciu grup wyjdą po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy (jest ich sześć) oraz cztery ekipy z trzecich miejsc z najlepszym bilansem (punktowym, a następnie bramkowym).

1. Senegal 6 pkt bramki 5:0
  2. Polska 3 pkt 5:2
  3. Kolumbia 3 pkt 2:2
  4. Tahiti 0 pkt 0:8

Mecze trzeciej, ostatniej kolejki w grupie A zostaną rozegrane w środę. O 20:30 Polska zagra z Senegalem w Łodzi, za to w tym samym czasie Kolumbia zmierzy się z Tahiti w Lublinie. Spotkania 1/8 finału zostaną rozegrane od 2 do 4 czerwca. Finał zostanie rozegrany 15 czerwca w Łodzi.