Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Radosław Majecki: Transfer? Zupełnie mnie to nie interesuje. Skupiam się na grze dla Polski

- Transfer? Zupełnie mnie to nie interesuje. W tym turnieju gram dla Polski i tylko na tym się skupiam - powiedział Radosław Majecki, bramkarz reprezentacji Polski U-20, po dwubramkowej porażce z Kolumbią na inaugurację turnieju w Polsce.

Radosław Majecki był jednym z najlepszych piłkarzy w kadrze Jacka Magiery podczas meczu z Kolumbią. Obronił kilka groźnych strzałów, a przy straconych golach nie miał szans na skuteczną interwencję. Gdyby nie bramkarz Legii Warszawa, Polska przegrałaby zdecydowanie wyżej. - Ja najlepszy w naszej kadrze? Wcale nie! Wpuściłem dwie bramki, więc nie można mojego występu nazwać nawet dobrym. Przegraliśmy mecz i to nie jest moment na wskazywanie najlepszych i najgorszych. Przegrywamy razem, wygrywamy też razem - przyznał Majecki po meczu z Kolumbią.

Zobacz wideo

19-latek docenił klasę drużyny z Ameryki Południowej i zaznaczył, że Kolumbijczycy byli zdecydowanie lepsi od biało-czerwonych. - Wyżej skakali, szybciej biegali, byli lepsi w każdym elemencie. Czy nas zaskoczyli? Nie, wiedzieliśmy, że tak grają. Mieliśmy plan, ale się go nie trzymaliśmy - przyznał piłkarz Legii. Zapytany o problemy z grą w ataku pozycyjnym dodał: - Ten mecz potwierdził, że lepiej czujemy się w grze z kontry.

Polacy w meczu z Kolumbią popełniali bardzo proste błędy. Tracili łatwo piłki, zagrywali wprost pod nogi przeciwników. - Nasze problemy wzięły się ze złego wyprowadzania piłki. Ile ich oddaliśmy za darmo, to nawet nie zliczyłem. A Kolumbijczycy grali sobie z tyłu, utrzymywali piłkę i tylko czekali na nasze błędy - analizował Majecki.

Jeszcze przed startem mistrzostw FIFA umieściła bramkarza Legii Warszawa wśród potencjalnie największych gwiazd w turnieju w Polsce. To duża nobilitacja. Tym bardziej, że Majecki jest tam jedynym przedstawicielem 'polskiej grupy' i jednym z trzech Europejczyków. Mundial U-20 to okno wystawowe na świat. Szansa na znalezienie się w notesie skautów z wielkich europejskich klubów, ale Majecki zapewnił, że nie patrzy na turniej w Polsce przez pryzmat ewentualnego transferu. - Transfer? Zupełnie mnie to nie interesuje. W tym turnieju gram dla Polski i tylko na tym się skupiam - zakończył bramkarz reprezentacji Polski U-20.

Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ