Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Polska przegrała, ale kolejny mecz może zdecydować o awansie. [SYTUACJA W GRUPIE]

Polska przegrała z Kolumbią na otwarcie mundialu u-20. W pierwszym meczu naszej grupy Senegal rozbił Tahiti 3:0 i to on jest liderem grupy A. Polska nadal ma duże szanse na awans, a kluczowy będzie niedzielny mecz z Tahiti.

Polska przegrała mecz otwarcia mundialu u-20, ulegliśmy 0:2 Kolumbii. Zawodnicy Jacka Magiery przegrali 2:0 z Kolumbią i zaprezentowali się bardzo źle. To Kolumbia oddawała więcej strzał i była groźniejsza. Mecz mógłby się jednak skończyć remisem, gdyby nie błąd Sebastiana Walukiewicza.

Zobacz wideo

W pierwszym meczu naszej grupy Senegal pokonał Tahiti 3:0. Senegal został liderem grupy A. Pierwszy gol padł w 10 sekundzie spotkania, a FIFA ogłosiła, że jest to najszybsze trafienie w historii juniorskich mistrzostw.

Mistrzostwa świata U-20, których jesteśmy gospodarzem, potrwają od 23 maja do 15 czerwca. W turnieju uczestniczą 24 drużyny, podzielone na 6 grup. Do 1/8 finału awansują drużyny z pierwszych i drugich miejsc. W kolejnej fazie turnieju zobaczymy też 4 najlepsze zespoły, które zakończą rywalizację w grupach na 3. miejscach.

TABELA GRUPY A:

  1.  Senegal 3-0 3 pkt
  2.  Kolumbia 2-0 3 pkt
  3.  Polska 0-2 0 pkt
  4.  Tahiti 0-3 0 pkt. 

Drugi mecz Polska zagra w niedzielę 26 maja z Tahiti. Ten mecz może zdecydować o awansie, bo gdyby Polska strzeliła sporo bramek, wtedy może znaleźć się wśród drużyn z najlepszym bilansem punktowym i bramkowym.

  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ