Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Odważna zapowiedź Radosława Majeckiego przed startem mistrzostw świata U-20

- Marzeniem jest mistrzostwo świata, ale byłbym zadowolony, gdybyśmy dotarli do strefy medalowej - przyznał Radosław Majecki przed startem mistrzostw świata U-20. Piłkarz Legii Warszawa ma być pierwszym bramkarzem w kadrze Jacka Magiery. Pierwszy mecz Polaków z Kolumbią w czwartek o godz. 20.30.

Radosław Majecki wziął udział w oficjalnej konferencji prasowej przed meczem z Kolumbią. 19-letni bramkarz zaznaczył, że polska kadra jest dobrze przygotowana do turnieju i chce walczyć o najwyższe cele. - Czujemy się mocni. Rozegraliśmy kilka dobrych sparingów. Znamy słabe strony Kolumbii i wiemy, jak im strzelić gole. Nie potrzebuję innej motywacji niż to, że mogę reprezentować kraj na tak wielkiej imprezie. Marzeniem jest zdobycie mistrzostwa świata, ale byłbym szczęśliwy z dotarcia do strefy medalowej - przyznał odważnie Majecki.

Zobacz wideo

Spełniają marzenia, nie czują presji

Piłkarz Legii Warszawa odniósł się również do presji, która będzie towarzyszyć młodym piłkarzom podczas turnieju rozgrywanego w Polsce. - Nie czujemy presji. Gramy u siebie i na każdym meczu będziemy mieli ogromne wsparcie kibiców. To nam na pewno pomoże. Jako dziecko oglądałem mistrzostwa Europy czy mistrzostwa świata. I marzyłem, by zagrać w takim turnieju na pięknym stadionie. Teraz spełniam marzenia - zaznaczył 19-letni bramkarz.

Celem Polaków na mistrzostwa świata U-20 jest wyjście z grupy i rozegranie jak największej liczby meczów w czerwcu. Bezpośredni awans do 1/8 finału wywalczą dwa najlepsze zespoły w grupie. Możliwa jest też promocja z trzeciego miejsca. Wywalczą go czterech najlepsze drużyny z trzecich miejsc. Reprezentacja Polski do lat 20 rozpocznie mistrzostwa świata 23 maja. Pierwszym rywalem kadry Jacka Magiery będzie Kolumbia. Kolejnym Tahiti (26 maja), a ostatnim w fazie grupowej Senegal (29 maja). Wszystkie mecze polskiej kadry w fazie grupowej odbędą się w Łodzi na stadionie Widzewa.

Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ