Reprezentacja Polski U-20 gotowa na mundial. Kolumbia rozpracowana

- Jesteśmy gotowi - przyznał Jacek Magiera, selekcjoner reprezentacji Polski U-20, dzień przed startem młodzieżowych mistrzostw świata w naszym kraju. Pierwszy mecz Polska zagra z Kolumbią. Spotkanie w czwartek o godz. 20.30. Relacja w Sport.pl.

- Przygotowywaliśmy się do tego turnieju przez rok. Dokładnie 22 maja 2018 roku ta drużyna spotkała się pierwszy raz, mieliśmy możliwość być przez dwa dni w Bydgoszczy. Z tej konsultacji jest z nami dziesięciu zawodników. Przez kolejne zgrupowania zagraliśmy osiem meczów. Jesteśmy gotowi! To wielka sprawa dla tych chłopaków, bo przystępują do najważniejszego wydarzenia w ich życiu. To szansa dla nich, ale także pozostałych reprezentantów z innych krajów. Mają okazję zaprezentować się kibicom, być na pierwszych stronach gazet - przyznał Jacek Magiera, selekcjoner reprezentacji Polski do lat 20, na oficjalnej konferencji prasowej przed meczem z Kolumbią.

Zobacz wideo

Siła Kolumbii? Patrzymy na siebie

Zespół z Ameryki Południowej to najmocniejszy przeciwnik biało-czerwonych w fazie grupowej. Pozostałymi rywalami Polaków są: Tahiti i Senegal. - Reprezentacja Kolumbii zagrała w tym roku czternaście spotkań międzypaństwowych. Dziewięć miało miejsce podczas turnieju w Chile, na którym byłem. W marcu rozgrywali kolejne dwa mecze kontrolne. Przed mundialem ta drużyna zagrała trzy mecze – z Arabią Saudyjską, Meksykiem i ostatni ich sprawdzian to Japonia. Te spotkania były zamknięte dla mediów, ale znamy wyniki. To będzie jednak inny zespół niż ten, który występował w Chile. Nie grało kilku zawodników z Europy. Będziemy robić wszystko, żeby pokazać się z jak najlepszej strony. Uważam, że jesteśmy gotowi, by podjąć walkę. Niezależnie z kim gramy, zawsze doceniamy przeciwnika. Ale przede wszystkim patrzymy na siebie - zaznaczył Magiera cytowany przez portal laczynaspilka.pl.

Polska chce wyjść z grupy!

Celem Polaków na mistrzostwa świata U-20 będzie awans z grupy. Bezpośredni awans do 1/8 finału wywalczą dwa najlepsze zespoły w grupie. Możliwa jest też promocja z trzeciego miejsca. Wywalczą ją cztery drużyny z najlepszym bilansem z trzecich miejsce w grupie. - W każdym meczu chcę, aby zawodnicy wznosili się na wyżyny swoich umiejętności. By pokazali to, co potrafią i czego nauczyli się od dziecka. Na pewno marzyła im się wielka impreza, na której będą mieli okazję wystąpić. Teraz to wszystko mają. Chcę, aby moi piłkarze zagrali bez presji i by cieszyli się każdą chwilą na boisku - zakończył Magiera.

Reprezentacja Polski do lat 20 rozpocznie mistrzostwa świata 23 maja. Pierwszym rywalem kadry Jacka Magiery będzie Kolumbia. Kolejnym Tahiti (26 maja), a ostatnim w fazie grupowej Senegal (29 maja). Wszystkie mecze polskiej kadry w fazie grupowej odbędą się w Łodzi na stadionie Widzewa.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.