Jerzy Brzęczek powołał kadrę na mecze z Macedonią Północną i Izraelem

Jerzy Brzęczek powołał 28 piłkarzy na czerwcowe mecze eliminacyjne do Euro 2020. Wśród nominowanych, zgodnie z przewidywaniami, zabrakło Jakuba Błaszczykowskiego.

Jerzy Brzęczek nie eksperymentował. Postawił na zawodników sprawdzonych w reprezentacji. W kadrze nie znalazł się Jakub Błaszczykowski.

Zobacz wideo

Skrzydłowy Wisły Kraków w końcówce rundy zasadniczej nabawił się urazu. W fazie finałowej już w nie zagrał. Okazało się, że złamanie kości śródstopia rodzi pewne komplikacje, bo chrząstki przy palcu w stopie nie zrastały się właściwie. Błaszczykowski musiał przejść zabieg. Wedle naszych informacji skrzydłowy ma być gotowy do treningów 17 czerwca.

Znalazło się za to miejsce dla Macieja Rybusa, który u Jerzego Brzęczka jeszcze nie zagrał. Skrzydłowy Lokomotiwu Moskwa omijał zgrupowania ze względu na częste kontuzje.

Szansy nie dostał żaden zawodnik Piasta Gliwice, czyli nowego mistrza Polski.

Kadra reprezentacji Polski:

Bramkarze: Łukasz Fabiański, Łukasz Skorupski, Wojciech Szczęsny

Obrońcy: Jan Bednarek, Bartosz Bereszyński, Thiago Cionek, Kamil Glik, Robert Gumny, Artur Jędrzejczyk, Marcin Kamiński, Tomasz Kędziora, Michał Pazdan, Arkadiusz Reca, Maciej Rybus

Pomocnicy: Przemysław Frankowski, Jacek Góralski, Kamil Grosicki, Damian Kądzior, Mateusz Klich, Grzegorz Krychowiak, Karol Linetty, Sebastian Szymański, Damian Szymański, Piotr Zieliński

Napastnicy: Dawid Kownacki, Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik, Krzysztof Piątek

Polska liderem

Już 7 czerwca Polacy zagrają na wyjeździe z Macedonią Północną, a trzy dni później zagrają na PGE Narodowym z Izraelem. Po dwóch meczach el. do Euro 2020 kadra Brzęczka jest liderem grupy G i ma sześć punktów. Drugi jest Izrael, który ma dwa "oczka" mniej.

Podstawowy napastnik Izraela nie zagra z Polską? Zaskakujący powód

Wszystko wskazuje, że w czerwcowym spotkaniu Izraela z Polską nasi rywale wystąpią w osłabionym składzie, bo Munas Dabbur, podstawowy napastnik Izraela, ma wtedy zaplanowany ślub.

Więcej o: