Podstawowy napastnik Izraela nie zagra z Polską? Zaskakujący powód

Wszystko wskazuje, że w czerwcowym spotkaniu Izraela z Polską nasi rywale wystąpią w osłabionym składzie, bo Munas Dabbur, podstawowy napastnik Izraela, ma wtedy zaplanowany ślub.

27-letni Dabbur wystąpił w kadrze 15 razy, a w ostatnich ośmiu spotkaniach Izraela grał w każdym meczu. Aż w pięciu z nich nie schodził z boiska. Na koncie ma cztery trafienia. Wszystko jednak wskazuje, że ominie spotkanie z Polską, które jest zaplanowane na dziesiątego czerwca. 

Zobacz wideo

Napastnik poinformował już selekcjonera, że w tym czasie bierze ślub.  Dabbur jest muzułmaninem, a w tej kulturze ślub i wesele mogą potrwać nawet siedem dni. Możliwe jednak, że na kadrę przyjedzie, ale jedynie na mecz z Łotwą, który odbędzie się trzy dni przed spotkaniem z Polakami.

- Nie wiem czy będę w stanie przyjechać na zgrupowanie. Ostateczna decyzja należy do mojej przyszłej żony - oświadczył Dabbur w rozmowie z dziennikiem "Maariv".

Napastnik jest piłkarzem Red Bulla Salzburg, ale latem przeniesie się do Sevilli, która zapłaciła za niego 13.5 mln euro. Dabbur jest gwiazdą ligi austriackiej.  W tym sezonie miał udział przy 28 golach (18 bramek i 10 asyst).

Tak mają wyglądać powołania Jerzego Brzęczka na mecze z Macedonią i Izraelem

Robert Gumny, Sebastian Szymański, Szymon Żurkowski i Dawid Kownacki m.in. ci piłkarze mieli być zarezerwowani dla Czesława Michniewicza na mistrzostwa Europy U-21. Jak ustalił Sport.pl nie jest jednak wykluczone, że ktoś z nich znajdzie się w kadrze Jerzego Brzęczka na czerwcowe mecze el. ME 2020. Selekcjoner wreszcie skorzysta z Macieja Rybusa. Zgrupowanie straci natomiast Jakub Błaszczykowski.

Do tej pory reprezentacja Polski ograła Łotwę 2:0 i Austrię 1:0, dzięki czemu jest liderem grupy G. Izrael ma dwa punkty mniej i jest wiceliderem tabeli.
 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.