Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Reprezentacja Polski w czołówce eliminacji. Tylko cztery drużyny grają tak skutecznie w obronie

Za nami dwie kolejki el. ME 2020. Reprezentacja Polski wygrała w nich z Austrią (1:0) i Łotwą (2:0), jako jedna z czterech drużyn nie tracąc żadnego gola. Tylko Włosi, Turcy i Irlandczycy mogą również pochwalić się tak skuteczną grą w defensywie.
Zobacz wideo

Bartosz Bereszyński, Kamil Glik, Jan Bednarek, Michał Pazdan, Tomasz Kędziora, Arkadiusz Reca - ci zawodnicy, a także Wojciech Szczęsny w bramce, w głównej mierze przyczynili się do tego, że po dwóch kolejkach el. ME 2020 reprezentacja Polski, jako jedna z czterech drużyn nie straciła jeszcze bramki. Tak dobrze w defensywie poza zespołem Jerzego Brzęczka grali jedynie Włosi, Turcy i Irlandczycy.

Polska znalazła się także w gronie dziewięciu drużyn, które po marcowych spotkaniach mają na koncie komplet punktów. Poza wspomnianymi drużynami, do tego grona weszły jeszcze: Anglia, Francja, Belgia, Hiszpania i Irlandia Płn. Trzeba jednak podkreślić, że do grupy drużyn bez straconych goli po dwóch meczach może jeszcze dołączyć kilka reprezentacji, bo w grupach liczących pięć zespołów, nie każda drużyna miała okazję rozegrać dwie kolejki.

Drużyny, które w el. ME 2020 nie straciły bramki:

  • Włochy (bilans bramkowy 8:0, 6 pkt.)
  • Turcja (6:0, 6 pkt.)
  • Polska (3:0, 6 pkt.)
  • Irlandia (2:0, 6 pkt.)
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ