Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Wisła Płock wydała oficjalny komunikat w sprawie Arkadiusza Recy

Wisła Płock wydała oficjalny komunikat w sprawie zamieszania w związku z umową transferową z Atalantą Bergamo. Maciej Szczęsny w TVP stwierdził, że klub dostanie 500 tys. euro, jeśli Arkadiusz Reca rozegra pięć spotkań w reprezentacji Polski.
Zobacz wideo

Maciej Szczęsny wyraźnie przy tym zasugerował, że Jerzy Brzęczek powołuje Arkadiusza Recę do kadry, by pomóc byłemu klubowi w uzyskaniu dodatkowych pieniędzy. Sam Reca stwierdził, że nie wie nic na temat, natomiast Zbigniew Boniek określił to jako "typowy strzał z du..". - Ja nie znam klauzul ani kontraktów zawodników. Jako selekcjoner, powołując piłkarzy, w ogóle na to nie patrzę - powiedział Jerzy Brzęczek po meczu.

Co z transferem Arkadiusza Recy? Wisła Płock wydała komunikat

Teraz głos w tej sprawie wydała Wisła Płock, która sprzedała Recę do Atalanty i pozwoliła Brzęczkowi przejąć reprezentację Polski. Zarząd klubu wydał oficjalny komunikat w którym czytamy, że "klub nie otrzymał i nie otrzyma od Atalanty Bergamo środków finansowych z tytułu występów Arkadiusza Recy w reprezentacji Polski". Poniżej pełne oświadczenie klubu:

W odniesieniu do medialnego zamieszania wokół meczu Polska - Łotwa, Zarząd Wisły Płock informuje, że nie jest upoważniony do ujawniania szczegółów umów transferowych swoich zawodników. Stwierdzamy natomiast stanowczo, że Klub nie otrzymał i nie otrzyma od Atalanty Bergamo środków finansowych z tytułu występów Arkadiusza Recy w reprezentacji Polski. Obecne władze Wisły Płock nigdy w żaden sposób nie podejmowały działań wymuszających grę swoich obecnych lub byłych zawodników w jakichkolwiek reprezentacjach i nie wyobrażają sobie, aby mogło się to stać w przyszłości.
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ