Polska - Łotwa. Wymęczona wygrana na Narodowym. Macedonia remisuje, a Polska jest liderem grupy [Tabela Grupy G, wyniki, terminarz]

Reprezentacja Polski. Na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski wygrała z Łotwą 2:0. W drugim meczu naszej grupy Słowenia zremisowała z Macedonią. Polacy po dwóch kolejkach eliminacji są liderem grupy G.
Zobacz wideo

Polska - Łotwa. Polacy bili głową w mur. Robert Lewandowski rozpoczął strzelanie

Pierwsza połowa meczu eliminacji Euro 2020 między Polską a Łotwą zakończyła się bezbramkowym remisem. Polscy piłkarze prowadzili grę i zdecydowanie częściej atakowali, jednak brakowało im skuteczności. Łotysze skutecznie się bronili, a na początku spotkania zdołali oddać groźny strzał na bramkę Wojciecha Szczęsnego.

Podobny przebieg miała druga połowa. Prawie nie schodziliśmy z połowy przeciwnika, ale piłka nie chciała wpaść do siatki. Na szczęście w 76. sprawy w swoje ręce wziął Robert Lewandowski, który strzelił gola po podaniu Arkadiusza Recy. Łotyszy, w 84. minucie, dobił Kamil Glik.

Słowenia zremisowała z Macedonią Północną w drugim meczu Grupy G 

W rozgrywanym równolegle spotkaniu Słowenii z Macedonią Północną padł remis 1:1.  Na listę strzelców wpisali się: Miha Zajc dla Słowenii i Enis Bardhi dla Macedonii. Dzięki dwóm wygranym Polska przewodzi Grupie G. Za nami plasuje się Izrael, a na trzecim miejscu znajduje się Macedonia Północna. Poniżej zamieszczamy tabelę Grupy G:

Tabela Grupy G po dwóch kolejkach eliminacji Euro 2020Tabela Grupy G po dwóch kolejkach eliminacji Euro 2020 UEFA.COM

Reprezentacja Polski. Następne mecze w eliminacjach Euro 2020 rozegramy w czerwcu

Na kolejne spotkania naszych kadrowiczów przyjdzie poczekać do czerwca. Na początek (7 czerwca) czeka nas wyjazd do Macedonii Północnej, a trzy dni później (10 czerwca) podejmiemy na Stadionie Narodowym nieźle prezentujący się jak dotąd Izrael. 

Więcej o: