Polska liderem po dwóch meczach eliminacji! Sytuacja w grupie się skomplikowała po jednej niespodziance

Reprezentacja Polski nie zachwyciła w meczu z Łotwą (2:0), ale mimo to zdołała zdobyć kolejne trzy punkty w walce o wyjazd na mistrzostwa Europy. W niedzielę odbyły się również dwa inne mecze "polskiej" grupy. Jak wygląda sytuacja w tabeli i jakie wyniki padły w pozostałych starciach?

W innych potyczkach grupy G Izrael niespodziewanie rozniósł u siebie Austrię 4:2, co mocno skomplikowało sytuację w naszej grupie, natomiast Macedonia zremisowała 1:1 ze Słowenią. Oznacza to, że Polacy po 2. serii gier są liderem grupy i jako jedyni mogą pochwalić się kompletem zwycięstw.

Zobacz wideo

Tabela grupy G po 2. serii gier:

  1. Polska 6 pkt, bilans bramkowy 3:0
  2. Izrael 4 pkt, bilans 5:3 
  3. Macedonia Północna 4 pkt, bilans 4:2 
  4. Słowenia 2 pkt, bilans 2:2 
  5. Austria 0 pkt, bilans 2:5 
  6. Łotwa 0 pkt, bilans 1:5

Euro 2020 inne niż wszystkie

Eliminacje potrwają do listopada. Zespoły, które zajmą dwa pierwsze miejsce w każdej z grup zapewnią sobie awans na Euro 2020. W ten sposób poznamy 20 uczestników turnieju. Cztery pozostałe ekipy uzyskają awans po sukcesie w Lidze Narodów. Mistrzostwa Europy rozpoczną się w czerwcu przyszłego roku. Będą inne niż wszystkie, bo pierwszy raz odbędą się na całym kontynencie. Mecze będą gościły Anglia, Azerbejdżan, Dania, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Niemcy, Rosja, Rumunia, Szkocja, Węgry i Włochy, półfinały i finał odbędą się na Wembley w Londynie.

Więcej o: