Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Oficjalny skład reprezentacji Polski na mecz z Austrią. Piątek na ławce

Robert Lewandowski i Arkadiusz Milik w ataku, a Piotr Zieliński na lewej pomocy, jak w Napoli. Selekcjoner Jerzy Brzęczek podał skład na mecz z Austrią, którym rozpoczynamy eliminacje do Euro 2020. Początek spotkania o 20.45, relacja na żywo w Sport.pl i w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.
Zobacz wideo

- Austria jest naprawdę silna. Jej największe zalety to determinacja, zaangażowanie, wola walki, świetne przygotowanie fizyczne. Same umiejętności nie wystarczą, by wywieźć z Wiednia punkty – mówił Jerzy Brzęczek w środę na stadionie Ernsta Happela. Na przedmeczowej konferencji selekcjoner jedną kwestię pozostawił bezdyskusyjną - w bramce kadry, na co najmniej cztery najbliższe mecze, stanie Wojciech Szczęsny.

Piłkarz Juventusu Turyn wygrał rywalizację z Łukaszem Fabiańskim, który po raz kolejny musi zadowolić się miejscem na ławce. O swoim wyborze Brzęczek powiedział tak: - Wojtek będzie bronił od pierwszej minuty. To była trudna decyzja, bo dla mnie osobiście obaj są numerami jeden, ale ze względu na przepisy możemy wystawić tylko jednego. Na dziś wybrałem Wojtka.

Jedna niewiadoma była już więc znana, ale innych wcale nie było aż tak wiele. Już wcześniej - na początku zgrupowania - trener przypomniał, że będzie wybierał między taktyką 1-4-4-2, a równie dobrze znaną 1-4-2-3-1. Dzień przed meczem, na stadionie w Wiedniu, drużyna trenowała w tym pierwszym wariancie. I w takim również rozpocznie czwartkowe spotkanie z Austrią. Początek meczu o 20.45, relacja na żywo w Sport.pl i w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Skład reprezentacji Polski na mecz z Austrią:

Wojciech Szczęsny - Tomasz Kędziora, Jan Bednarek, Kamil Glik, Bartosz Bereszyński – Kamil Grosicki, Grzegorz Krychowiak, Mateusz Klich, Piotr Zieliński – Arkadiusz Milik, Robert Lewandowski.

Skład Austrii: Heinz Lindner - Aleksandar Dragović, Martin Hinteregger, Maximilian Wöber- Stefan Lainer, Florian Grillitsch, Julian Baumgartlinger, David Alaba - Valentino Lazaro, Marko Arnautović, Marcel Sabitzer.

Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ