Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Sebastian Boenisch ostrzega Polaków. Wskazuje najgroźniejszego zawodnika reprezentacji Austrii

- Są niebezpieczni przy stałych fragmentach gry, szczególnie przy rzutach wolnych, które znakomicie wykonuje David Alaba - ocenia rywali Polaków Sebastian Boenisch, był reprezentant Polski. Jego zdaniem wspomniany zawodnik Bayernu Monachium nie jest jednak najgroźniejszym piłkarzem przeciwników drużyny Jerzego Brzęczka.
Zobacz wideo

- To nie jest Austria sprzed 10 czy 15 lat, gdy zdecydowanie ustępowała Niemcom i Polsce. Teraz ich piłkarze grają na co dzień w Bundeslidze, Anglii czy Hiszpanii i posiadają jakość - stwierdził Boenisch w rozmowie z "Super Expressem". - Austriacy są niebezpieczni przy stałych fragmentach gry, szczególnie przy rzutach wolnych, które znakomicie wykonuje David Alaba - dodał.

Czternastokrotny reprezentant Polski, który aktualnie jest wolnym zawodnikiem, wskazał też piłkarza, na którego Polacy będą musieli szczególnie uważać. - Polscy obrońcy muszą bardzo uważać na Marko Arnautovicia. To jeden z pięciu najlepszych piłkarzy z jakimi grałem. Obunożny, potrafi grać kombinacyjnie, posiada instynkt strzelecki. W Premier League się rozwinął i ustabilizował formę.

Wspomniany Arnautović to klubowy kolega Łukasza Fabiańskiego, z którym gra w West Hamie. W tym sezonie wystąpił w 24 spotkaniach we wszystkich rozgrywkach, w których strzelił osiem goli i zaliczył trzy asysty. - Gdy ma swój dzień, jest nie do zatrzymania - mówi o austriackim snajperze Fabiański.

  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ