Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Austria - Polska. Grzegorz Krychowiak: Nie mówmy o nas, jak o jakimś nadzwyczajnie wyszkolonym technicznie zespole

- Jeśli w futbolu nie będziesz walczyć i biegać, to nie wygrasz. Nie popadajmy w hurraoptymizm i nie mówmy o nas, jak o jakimś nadzwyczajnie wyszkolonym technicznie zespole - przyznał Grzegorz Krychowiak przed meczem Austria - Polska.
Zobacz wideo

Grzegorz Krychowiak wziął udział w oficjalnej konferencji prasowej przed meczem Austria - Polska na stadionie Ernsta Happela w Wiedniu. 29-letni pomocnik przyznał, że jest w coraz lepszej formie, a wszystko dzięki dobrze przepracowanemu okresowi przygotowawczemu. - To było dla mnie kluczowe. Od dwóch-trzech-sezonów nie miałem okazji dobrze przepracować obozu. Teraz czuję się lepiej pod względem fizycznym, a to ma ogromny wpływ na moją grę. Od początku roku rozegrałem dopiero trzy spotkania, ale już czuję dużą różnicę - zaznaczył pomocnik reprezentacji Polski.

Co Krychowiak sądzi o czwartkowym spotkaniu z reprezentacją Austrii? - To będzie trudny mecz, ale przyjechaliśmy do Wiednia wygrać. Wiemy, jak ogromne znaczenie dla przebiegu całych eliminacji będzie miało to pierwsze spotkanie. Będziemy bić się i walczyć o dobry wynik - zapewnił.

Zapytany o to, czy polska kadra powinna odpowiadać jakością piłkarską na siłę fizyczną rywali, przyznał: - Jeśli w futbolu nie będziesz walczyć i biegać, to nie wygrasz. Nie popadajmy w hurraoptymizm i nie mówmy o nas, jako o jakimś nadzwyczajnie wyszkolonym technicznie zespole. Dobre wyniki, które osiągaliśmy za kadencji selekcjonera Adama Nawałki, zawdzięczaliśmy solidnej defensywie. Mamy ogromny potencjał w ofensywie, świetnych napastników i na pewno będziemy strzelać gole. Skupmy się więc na tym, aby ich nie tracić - zakończył Krychowiak.

  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ