Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Gwiazdor reprezentacji Austrii ocenił drużynę Brzęczka. Wskazał faworytów naszej grupy

- Polska ma świetnych piłkarzy, ale udowodniliśmy już, że umiemy się takim przeciwstawić - powiedział w rozmowie z portalem kleinezeitung.at Marko Arnautović, napastnik reprezentacji Austrii, która w czwartek zmierzy się z Polską. 29-latek wskazał też faworyta grupy el. ME 2020.
Zobacz wideo

- Polacy są faworytami grupy, ale pozostałe drużyny, jak Izrael, Słowenia i Macedonia też są groźne. Udowodniliśmy już jednak, że potrafimy grać przeciwko mocnym rywalom - przyznał Arnautović, pytany o najmocniejsze drużyny w grupie G el. ME 2020. Poza wspomnianym reprezentacjami zagra w niej jeszcze Łotwa. 

Mecz z Austrią, przynajmniej teoretycznie, będzie najtrudniejszym spotkaniem reprezentacji Polski. Nie tylko ze względu na klasę rywala, ale także przez to, że będzie to pierwsze spotkanie w tych eliminacjach. W dodatku pierwsze, gdzie na selekcjonerze Jerzym Brzęczku będzie ciążyła tak duża presja wyniku. W Lidze Narodów trener mógł bowiem testować różne warianty gry bez konsekwencji. Ale czasu na testy więcej nie ma, czego świadom jest także sam Brzęczek. - Austriacy to wyrównana, bardzo niewygodna i nieprzyjemna drużyna. Ich przygotowanie fizyczne jest na wysokim poziomie. Wielu zawodników występuje w niemieckiej Bundeslidze i austriackiej, a to jest ich wielka siła i musimy mieć tego świadomość - przyznał selekcjoner na poniedziałkowej konferencji prasowej.

I dodał: Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że eliminacje będą bardzo szybkie, bo będzie dwumecz przy każdym zgrupowaniu i kilka dni przerwy. Planujemy krótki rozruch dla zawodników, którzy grali w sobotę. Piłkarze, który występowali w niedzielę będą mieli czas na regenerację. Będzie więc jeden trening w kraju, musimy również zwrócić uwagę na obciążenia. Nie będzie czasu na eksperymenty. 

  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ