Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Mistrzostwa świata U-20 w TVP. Losowanie i polski turniej obejrzymy w publicznej telewizji

Mistrzostwa świata U-20. Mecze mistrzostw świata U-20 w Polsce będą transmitowane w kanałach Telewizji Polskiej. Władze TVP oficjalnie potwierdziły to w poniedziałek, 18 lutego. Turniej najlepszych młodych piłkarzy na świecie rozpocznie się 23 maja.
Zobacz wideo

Mistrzostwa świata U-20 pokaże TVP. Polski turniej rozpocznie się w maju

Telewizja Polska pokaże mecze organizowanych w Polsce mistrzostw świata U-20. Turniej najlepszych reprezentacji do lat 20 potrwa od 23 maja do 15 czerwca 2019 roku. Z kolei na niedzielę, 24 lutego, zaplanowano losowanie grup (relacja na żywo w TVP 1 i TVP Sport). Jak zapowiada TVP, najwięcej godzin transmisji będzie można obejrzeć w TVP Sport.

W Polsce, podczas mistrzostw świata U-20, zobaczymy 24 młode reprezentacje

Spotkania mistrzostw świata U-20 będą rozgrywane w sześciu miastach: Bielsku-Białej, Bydgoszczy, Gdyni, Lublinie, Łodzi i Tychach. Do Polski przyjadą 23 reprezentacje, które okazały się najlepsze w turniejach kwalifikacyjnych – np. mistrzostwach Europy czy Ameryki Południowej do lat 19. Co ciekawe, podczas turnieju nie będzie nam dane zobaczyć triumfatorów sprzed dwóch i czterech lat – Anglików i Serbów.

Oto lista wszystkich reprezentacji, które wezmą udział w mistrzostwach świata U-20 w Polsce: Argentyna, Urugwaj, Ekwador, Kolumbia, Meksyk, Panama, Stany Zjednoczone, Honduras, Senegal, Nigeria, Republika Południowej Afryki, Mali, Katar, Japonia, Korea Południowa, Arabia Saudyjska, Nowa Zelandia, Tahiti, Włochy, Portugalia, Ukraina, Francja, Norwegia, Polska.

Reprezentacja naszego kraju ma zagwarantowane miejsce w turnieju jako gospodarz. W najbliższą niedzielę okaże się z kim piłkarze Jacka Magiery spotkają się w grupie.  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ