Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Lewandowski wypowiedział się na temat formy Piątka. Ocenił także podobieństwo do jego gry

- W jakimś stopniu jest młodszą wersją mnie - o Krzysztofie Piątku mówi Robert Lewandowski. Formę napastnika Milanu kapitan reprezentacji Polski skomentował w rozmowie z dziennikarzami TVN24 w programie "Fakty po Faktach".
Zobacz wideo

Sześć goli w pięciu meczach dla Milanu, to dorobek Krzysztofa Piątka. Były napastnik Genoi świetnie wszedł do drużyny Gennaro Gattuso, w której wyrasta na jednego z najlepszych zawodników. To natomiast powoduje, że 23-latek staje się coraz poważniejszym kandydatem do gry w pierwszym składzie reprezentacji Polski, której kapitan Robert Lewandowski skomentował formę młodszego kolegi, porównując go do siebie. - W jakimś stopniu jest młodszą wersją mnie. Byłem w podobnym wieku, gdy zacząłem strzelać gole w zagranicznym klubie. Krzysiek jest też bogatszy o moje doświadczenia, wie jak postępować, by podążać dobrą drogą i się rozwijać. Mocno mu kibicuję, trzymam kciuki - przyznał zawodnik Bayernu Monachium. - Widzę, że jest mocny psychicznie i nawet w przypadku kryzysu będzie potrafił sobie z nim poradzić - dodał.

Dobrą formę w ostatnich tygodniach prezentuje także Arkadiusz Milik, choć akurat w ostatnim meczu ligowym spisał się przeciętnie. Zdaniem Lewandowskiego wsparcie napastnika Napoli, a także Piątka, da więcej atutów biało-czerwonym w kwalifikacjach do mistrzostw Europy 2020. - Selekcjoner będzie wiedział, jak skorzystać z tych atutów. Trzeba się tylko cieszyć z możliwości, jakie się przed nami pojawiają. Trudno powiedzieć, czy da się pomieścić mnie, Arka i Krzyśka na boisku. Jesteśmy innymi typami napastników, co akurat jest plusem w tej sytuacji.

- Forma Arka i Krzyśka pokazuje, że rośniemy w siłę. Dzięki temu w reprezentacji i ja będę miał łatwiej. Więcej atutów, to większa jakość drużyny. Widzę nową, świeżą krew w reprezentacji, to mi się bardzo podoba - zakończył Lewandowski.

Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ