Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Reprezentacja. Robert Lewandowski: Eliminacje Euro 2020 będą trudnym wyzwaniem

Robert Lewandowski został zapytany przez UEFA o szanse reprezentacji Polski na awans do przyszłorocznych mistrzostw Europy. - Kwalifikacje będą dla nas bardzo trudnym wyzwaniem - uważa kapitan polskiej kadry.
Zobacz wideo

Już w marcu rozpoczynają się eliminacje do mistrzostw Europy, które w 2020 roku rozegrane zostaną na 12 europejskich stadionach. Nasza reprezentacja o awans do Euro powalczy w grupie z Austrią, Izraelem, Macedonią, Słowenią i Łotwą. W Polsce losowanie to zostało uznane za pozytywne. O szanse polskiej drużyny zapytany został kapitan kadry, Robert Lewandowski. - Myślę, że kwalifikacje będą dla nas bardzo trudnym wyzwaniem, podobnie zresztą jak dla każdej innej drużyny. W naszej grupie to Austria i my jesteśmy faworytami. Pierwszy mecz eliminacji rozegramy właśnie przeciwko Austrii i to na wyjeździe. Nie będzie to łatwe zadanie - powiedział Lewandowski, który do spotkań eliminacyjnych podchodzi ostrożnie.

Robert Lewandowski: Zrobiliśmy krok do przodu

W poprzednim roku nasza reprezentacja nie wyszła z grupy na mistrzostwach świata w Rosji, a rozgrywkach Ligi Narodów nie wygrała spotkania i spadła do drugiej dywizji. Lewandowski ma nadzieję, że w najbliższych miesiącach biało-czerwoni znów będą przynosić swoim kibiciom radość. - Wielu zawodników gra regularnie w swoich klubach i to naprawdę dobrze. Wcześniej był z tym problem, ale udało nam się go rozwiązać, zrobiliśmy krok do przodu - przekonuje. Polacy eliminacje do Euro 2020 zaczną w Wiedniu, gdzie 21 marca zagrają z Austriakami.

Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ