Reprezentacja Polski. Zbigniew Boniek: Chciałem, aby Adam Nawałka nadal pracował z kadrą

Zbigniew Boniek ujawnił, że chciał, aby Adam Nawałka nadal pracował z reprezentacją Polski. Jednak Nawałka nie czuł się na siłach, by przebudować drużynę.
Zobacz wideo

Adam Nawałka pożegnał się z reprezentacją Polski po nieudanych mistrzostwach świata 2018, na których Polska zajęła ostatnie miejsce w swojej grupie z Kolumbią, Japonią i Senegalem. 

Boniek: Chciałem zatrzymać Nawałkę

- Chciałem dalej mieć go jako trenera, kontrakt był ważny. On sam wiedział, że jeżeli chce coś z tą drużyną zrobić to ona istnieje już tylko w teorii. Musiałby ją gruntownie przebudować i zrezygnować z wielu zawodników - powiedział Boniek w programie "Cafe Futbol". Jego zdaniem kadrowiczów na MŚ 2018 zawiodła rutyna. - Rutyna jest pierwszym hamulcem postępu. Tam, gdzie jest rutyna i przekonanie, że wszystko robimy dobrze, to od razu nie ma postępu. Ta grupa we Francji była głodna. W Rosji chcieli zrobić to samo, ale doświadczeniem i celebryctwem. Ta grupa nie miała ludzi z dołu, którzy mogli na nią naciskać. Kto pracuje, ten popełnia błędy. My je popełniliśmy - powiedział prezes PZPN.

Adam Nawałka obecnie jest trenerem Lecha Poznań. Na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski zastąpił go Jerzy Brzęczek. Pod jego wodzą Polska spisuje się przeciętnie i spadła z najwyższej dywizji Ligi Narodów po meczach z Portugalią i Włochami.

Ikona Sportu 2018 czytelników Sport.pl to:
Adam Bielecki i Denis Urubko
9%
Bartosz Kurek
25%
Michał Kubiak
5%
Vital Heynen
3%
Kamil Stoch
17%
Stefan Horngacher
3%
Robert Lewandowski
4%
Robert Kubica
13%
Andrzej Bargiel
3%
Justyna Święty-Ersetic
5%
Michał Haratyk
0%
Adam Kszczot
2%
Wojciech Nowicki
0%
Anita Włodarczyk
3%
A. Kobus-Zawojska, M. Springwald, M. Wieliczko i K. Zillmann
0%
Reprezentacja Polski w amp futbolu
8%
Więcej o: