Ikona Sportu 2018 - Robert Lewandowski

Robert Lewandowski zawiódł w kluczowych momentach 2018 roku, czyli wiosną w Lidze Mistrzów i latem podczas mundialu w Rosji. Ale napastnik Bayernu Monachium to wciąż jeden z najlepszych piłkarzy świata, a jego statystyki strzeleckie są niemal perfekcyjne.
Zobacz wideo

Czytelnicy Sport.pl wybrali Ikonę Sportu 2018. W głosowaniu zakończonym 7 stycznia o godz. 12:00 oddano 159 675 głosów. W ubiegłym roku zwycięzcą został Robert Kubica, który wyprzedził Roberta Lewandowskiego i Łukasza Kubota. W plebiscycie oddaliście wówczas 72 tysiące głosów. 

Latem zeszłego roku Robert Lewandowski narzekał w rozmowie z dziennikiem "Der Spiegel", że Bayern Monachium nie będzie mógł rywalizować z najlepszymi zespołami Europy, jeśli nie będzie wydawał na transfery tyle, co oni. Ale jak wiosną doszło do półfinałowego dwumeczu Ligi Mistrzów z Realem Madryt, to jednym z najsłabszych zawodników na boisku był właśnie Lewandowski.

Napastnik nie popisał się także na mundialu w Rosji. Miał poprowadzić naszą drużynę do wyjścia z grupy, a przegraliśmy ją. I to w możliwie najgorszym stylu. Dlaczego w takim razie Lewandowski został nominowany do nagrody "Ikona roku Sport.pl"? 

Bo to bezdyskusyjnie najlepszy polski piłkarz. I jeden z czołowych napastników świata. Napastnik, który wykręca niesamowite liczby. W tym sezonie rozegrał 22 spotkania w Bayernie i miał już udział przy 26 golach, zdobył 22 bramki i zanotował cztery asysty. I są duże szansę, że obroni tytuł króla strzelców z zeszłego sezonu. Możliwe także, że dorzuci do tego nagrodę dla najskuteczniejszego gracza Ligi Mistrzów. Po sześciu meczach grupowych ma aż osiem bramek. Bieżący sezon nie jest przypadkiem. Lewandowski jest także szóstym najlepszym strzelcem w historii LM. A do piątego w tym zestawieniu Ruuda van Nistelrooya traci zaledwie trzy bramki.

Możemy czuć niedosyt po 2018 roku, on pewnie też go odczuwa. Ale nie można zapominać, że to wciąż jeden z najlepszych piłkarzy na świecie. I za to należy mu się ogromny szacunek, nawet jeśli mamy wobec niego większe oczekiwania niż tylko kolejne sukcesy w Niemczech.

Ikona Sportu 2018 czytelników Sport.pl to:
Adam Bielecki i Denis Urubko
9%
Bartosz Kurek
25%
Michał Kubiak
5%
Vital Heynen
3%
Kamil Stoch
17%
Stefan Horngacher
3%
Robert Lewandowski
4%
Robert Kubica
13%
Andrzej Bargiel
3%
Justyna Święty-Ersetic
5%
Michał Haratyk
0%
Adam Kszczot
2%
Wojciech Nowicki
0%
Anita Włodarczyk
3%
A. Kobus-Zawojska, M. Springwald, M. Wieliczko i K. Zillmann
0%
Reprezentacja Polski w amp futbolu
8%
Więcej o: