Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Reprezentacja Polski może awansować na Euro 2020, nawet jeśli przegra 10 spotkań w eliminacjach

Reprezentacja Polski może awansować na Euro 2020, nawet jeśli przegra wszystkie mecze w eliminacjach - z Austrią, Izraelem, Słowenią, Macedonią i Łotwą. To nie żart. Jak to możliwe?

Grupy el. Euro 2020:

 • Grupa A: Anglia, Czechy, Bułgaria, Czarnogóra, Kosowo
 • Grupa B: Portugalia, Ukraina, Serbia, Litwa, Luksemburg
 • Grupa C: Holandia, Niemcy, Irlandia Północna, Estonia, Białoruś
 • Grupa D: Szwajcaria, Dania, Irlandia, Gruzja, Gibraltar
 • Grupa E: Chorwacja, Walia, Słowacja, Węgry, Azerbejdżan
 • Grupa F: Hiszpania, Szwecja, Norwegia, Rumunia, Wyspy Owcze, Malta
 • Grupa G: Polska, Austria, Izrael, Słowenia, Macedonia, Łotwa
 • Grupa H: Francja, Islandia, Turcja, Albania, Mołdawia, Andora
 • Grupa I: Belgia, Rosja, Szkocja, Cypr, Kazachstan, San Marino
 • Grupa J: Włochy, Bośnia i Hercegowina, Finlandia, Grecja, Armenia, Liechtenstein

W teorii zasady są bardzo proste - na Euro 2020 awansują po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy. To jednak oznacza, że do obsadzenia pozostaną jeszcze cztery miejsca. Zostaną one wyłonione z baraży, ale są one bardzo skomplikowane. Do tej pory było tak, że drużyny trafiały do baraży dzięki wysokiej pozycji w eliminacjach. Tym razem tak nie będzie. Dlatego też reprezentacja Polski może przegrać wszystkie dziesięć spotkań w eliminacjach, ale i tak prawdopodobnie zagra w barażach, w których będzie mogła wywalczyć awans na Euro 2020.

To dlatego, że drużyny awansują do baraży dzięki swojej pozycji w Lidze Narodów. Każda z czterech dywizji będzie miała swoje oddzielne turnieje barażowe, których zwycięzcy awansują na Euro 2020. Zapewniony udział w barażach mają już wszyscy zwycięzcy grup z każdej dywizji.

 • Dywizja A: Anglia, Szwajcaria, Portugalia, Holandia
 • Dywizja B: Bośnia i Hercegowina, Ukraina, Dania, Szwecja
 • Dywizja C: Serbia, Norwegia, Finlandia, Szkocja
 • Dywizja D: Gruzja, Macedonia, Kosowo, Białoruś

Reprezentacja Polski jest bardzo bliska baraży

10. pozycja reprezentacji Polski w Lidze Narodów oznacza, że do awansu do baraży - jeśli nie uda się awansować z eliminacji Euro 2020 - wystarczy, że bezpośrednio na mistrzostwa Europy awansuje sześć wyżej rozstawionych drużyn. To Anglia, Szwajcaria, Portugalia, Holandia, Belgia, Francja, Hiszpania, Włochy i Chorwacja. Trudno sobie wyobrazić, by aż cztery z tych ekip miały nie wyjść ze swoich grup, dzięki czemu Polska może być niemal pewna baraży.

Co się jednak stanie, jeśli np. 10 drużyn z najwyższej dywizji awansuje na Euro 2020? Wtedy do baraży w najwyższej dywizji wejdą pozostałe dwie ekipy oraz dwie najwyżej sklasyfikowane drużyny z drugiej dywizji, które nie awansowały na Euro. Jednak jest jedno zastrzeżenie: nie mogą to być zwycięzcy swoich grup w Lidze Narodów (a więc Bośnia i Hercegowina, Ukraina, Dania oraz Szwecja). Taki system oznacza, że na mistrzostwach Europy zobaczymy jakiegoś debiutanta z grona Gruzja, Macedonia, Kosowo oraz Białoruś. Macedonia jest grupowym rywalem reprezentacji Polski i jako jedyna ekipa w tej grupie wie, że na pewno zagra w barażach. Reprezentacja Polski rozpocznie zmagania w el. Euro 2020 w marcu 2019 roku, a zakończy je w listopadzie. Baraże odbędą się w dniach 26-31 marca 2020 roku. W każdej dywizji zostaną rozegrane dwa półfinały i finał, który wyłoni finalistę Euro. Co ciekawe, grupy turnieju finałowego zostaną wylosowane już w grudniu 2019 roku. 

Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ
Komentarze (37)
Reprezentacja Polski może awansować na Euro 2020, nawet jeśli przegra 10 spotkań w eliminacjach
Zaloguj się
 • kuku666

  Oceniono 9 razy 9

  Teraz widać jak na dłoni, że nie awansować na ten turniej to chyba się nie da. Ale i tak będzie podnietka i dmuchanie balona po awansie. Awansie na turniej, gdzie gra pół Europy. Ot cała polska piłka nożna.

 • billyg976

  Oceniono 6 razy 4

  To wszystko jest tak pogmatwane, że się rzygać chcę. Eliminacje to powinny być eliminacje, a nie jakieś faworyzowanie drużyn, które były wyżej w rankingu i trafiły przez przypadek do dywizji A Ligi Narodów.

 • bigosmiszczu

  Oceniono 2 razy 2

  kolega Zrobek1 rozumie piłkę.
  Kieeedyś to była piłka,a teraz .... co to ma być w ogóle masówka jakaś na sztuke byle by dużo ....

 • wiecej.niz.jedno.zwierze

  Oceniono 2 razy 2

  Czyli trener Brzęczek może nie wygrać żadnego meczu aż do EURO 2020, a i tak na mistrzostwach zagra (w barażach dwa remisy i awans po karnych, resztę meczów przegrywamy).
  Tego nawet Zdzichu Kręcina nie ogarnie... ;)

 • wycofany

  Oceniono 2 razy 2

  Zaczyna się ględzenie jak tu wejść kuchennymi drzwiami na imprezę dla lumpów. Ambicje!

  A oto prawda o przeciwnikach reprezentacji Polski (źródło - wyniki eliminacji MŚ 2018):
  - Austria, 4 miejsce w grupie, za nią Gruzja i Mołdawia
  - Izrael, 4 miejsce, za nim Macedonia i Liechtenstein
  - Macedonia, 5 miejsce, za nią tylko Liechtenstein
  - Słowenia, 4 miejsce, za nią Litwa i Malta
  - Łotwa, 5 miejsce, za nią tylko Andora.

 • kadykianus

  Oceniono 8 razy 2

  Czy autor tego kuriozalnego artykulu widzi jego absurd? Smiesznosc? Czy polska reprezentacja moze byc bardziej zalosna i godna pogardy, oplucia, pissingu (oblewanie moczem), jesli mamy sie cieszyc, ze awansowala mimo ze przegrala 10 spotkan eliminacyjnych?!

  Czy jest jakikolwiek inny kraj, w ktorym komus przychodza do glowy takie analizy? Jesli tak ma byc, to boze bron zeby awansowala.

 • zenekciec

  Oceniono 3 razy 1

  Zebysmy tylko nie trafili na Luxemburg w tych barazach , bo bedzie po zawodach .

 • hens

  Oceniono 1 raz 1

  A gdy dorzuci 50 mln Euro to będzie na początku listy !

 • pawko13

  Oceniono 1 raz 1

  Za takie głupie clickbajtowe tytuły powinno się odbierać prawo do wykonywania zawodu dziennikarza. Nie można było opisać tego jako wyjaśnienie zasad baraży + dodać info ze dzięki temu mamy w razie potknięcia dodatkową szansę na awans? Nie trzeba od razu założyć że zbierzemy srogi oklep od przecietniakow a potem nagle w barażach jak fenix z popiołu powstaniem z kolan by awansować.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX