Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Artur Wichniarek: Jeżeli z tej grupy nie awansujemy to likwidujemy 1. reprezentację i PZPN

- To taka grupa, że jeżeli z niej nie awansujemy na ME, to trzeba będzie pożegnać wielu z tych reprezentantów i zacząć budować coś innego - powiedział Sport.pl Artur Wichniarek, były reprezentant Polski. Biało-czerwoni w niedzielę poznali rywali w el. Euro 2020.

Polacy o Euro 2020 powalczą z Austrią, Izraelem, Słowenią, Macedonią i Łotwą – to wyniki losowania, które odbyło się w Dublinie.

Artur Wichniarek w mocnych słowach o naszej reprezentacji

„Jeżeli z tej grupy nie awansujemy to likwidujemy 1. reprezentację i PZPN” - napisał na swoim profilu na Twitterze były gracz Herthy, Lecha i reprezentacji Polski. Wichniarek w mocnych słowach określił powinność naszej kadry, która jego zdaniem jest na innym poziomie niż rywale.

- Awansować z takiej grupy rzeczywiście musimy, bo mieliśmy w tym losowaniu szczęście. Austria jest dobrą drużyną. W następnym sezonie Ligi Narodów UEFA będziemy z nią razem w grupie B. Pozostałe drużny są sklasyfikowane w grupie C, jedna – Słowenia spadła nawet do dywizji D. Na papierze Austria wygląda zatem na najsolidniejszego rywala, ale przejmowanie się takim ekipami jak Izrael czy Macedonia nie wchodzi w grę. Te czasy już minęły. Nasi zawodnicy grają w mocnych klubach, są zdecydowanymi faworytami – powiedział. Obecny komentator Polsatu Sport niegdyś w biało-czerwonej koszulce zagrał przeciwko Łotwie. W meczu o punkty przegrał 0:1.

- Dlatego grałem w kadrze 17, a nie 117 razy. Bo jak się nie sprawdzałem, to dłużej tam nie występowałem. Jak do reprezentacji będziemy powoływać zawodników, którzy są w formie to będzie dobrze. Jak takich przypadkowych, to trudno będzie im się tam odnaleźć – wyznał ze szczerością.

Artur Wichniarek o eliminacjach do Euro 2020

Wichniarek odniósł się też do ewentualnych kłopotów w eliminacjach.

-To taka grupa, że jeżeli z niej nie awansujemy na ME, to trzeba będzie pożegnać wielu z tych reprezentantów i zacząć budować coś innego. W sześciozespołowej stawce, nie możemy drżeć o awans, który zapewnia nawet druga lokata – skomentował.

Napastnik zaznaczył też, że lepiej zacząć te kwalifikacje od spokojnych meczów.

- Lepiej na początku trafić na tych teoretycznie słabszych rywali. Widzieliśmy zalążki reprezentacji w meczu z Portugalia. Żeby wejść w dobry rytm lepiej po dłuższej przerwie mieć na mocniejszego rywala trochę czasu. Poza tym wygranie pierwszego meczu za kadencji Brzęczka, mam nadzieję wzmocni nasze morale i potem wszystko pójdzie jak za Nawałki – zakończył Wichniarek.

Eliminacje Euro 2020 zostaną rozegrane od marca 2019 do listopada 2019 roku. Jako że Polska trafiła do grupy sześciozespołowej (pięć ma cztery zespoły), to nie będzie w tym czasie rozgrywała spotkań towarzyskich.

Grupy el. Euro 2020:
Grupa A: Anglia, Czechy, Bułgaria, Czarnogóra, Kosowo
Grupa B: Portugalia, Ukraina, Serbia, Litwa, Luksemburg
Grupa C: Holandia, Niemcy, Irlandia Północna, Estonia, Białoruś
Grupa D: Szwajcaria, Dania, Irlandia, Gruzja, Gibraltar
Grupa E: Chorwacja, Walia, Słowacja, Węgry, Azerbejdżan
Grupa F: Hiszpania, Szwecja, Norwegia, Rumunia, Wyspy Owcze, Malta
Grupa G: Polska, Austria, Izrael, Słowenia, Macedonia, Łotwa
Grupa H: Francja, Islandia, Turcja, Albania, Mołdawia, Andora
Grupa I: Belgia, Rosja, Szkocja, Cypr, Kazachstan, San Marino
Grupa J: Włochy, Bośnia i Hercegowina, Finlandia, Grecja, Armenia, Liechtenstein

  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ