Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

El. Euro 2020. Polska poznała rywali. Jacek B±k: Niech Jurek Brzęczek nie żartuje

- Niech Jurek Brzęczek nie żartuje, że to jest wyrównania grupa. Nawet gdyby mnie odkurzył, musieliby¶my awansować - mówi Jacek B±k, były kapitan reprezentacji Polski, uczestnik finałów M¦ 2002 i 2006 oraz Euro 2008. W niedzielnym losowaniu eliminacji Euro 2020, które odbyło się w Dublinie Polska trafiła do grupy G, a jej rywalami będ±: Austria, Izrael, Słowenia, Macedonia i Łotwa. Awans wywalcz± dwa najlepsze zespoły

Eliminacje mistrzostw Europy zostaną rozegrane od marca do listopada 2019 roku. W 10 kolejkach (z każdym z pięciu rywali zagramy mecz i rewanż) Polska będzie musiała wywalczyć tyle punktów, by zająć w grupie G pierwsze albo drugie miejsce. Te pozycje będą nagradzane awansem do turnieju głównego, który odbędzie się od 12 czerwca do 12 lipca 2020 roku w aż 12 miastach położonych w 12 różnych krajach. Miastami-gospodarzami będą: Rzym (Włochy), Baku (Azerbejdżan), Sankt Petersburg (Rosja), Kopenhaga (Dania), Amsterdam (Holandia), Bukareszt (Rumunia), Londyn (Anglia), Glasgow (Szkocja), Bilbao (Hiszpania), Dublin (Irlandia), Monachium (Niemcy) oraz Budapeszt (Węgry). Jeśli reprezentacja Polski nie zajmie jednego z dwóch pierwszych miejsc, nadal będzie miała szanse na awans na Euro 2020 dzięki barażom, które zostaną rozegrane na podstawie pozycji w Lidze Narodów.

- Jestem zadowolony z losowania, ale umiarkowanie. To wyrównana, niebezpieczna grupa. Austria, Izrael, Macedonia, Słowenia - to są drużyny, które na własnym boisku są bardzo niebezpieczne. Dlatego trzeba się dobrze przygotować, od początku być w formie – skomentował na gorąco trener reprezentacji Polski, Jerzy Brzęczek.

Z selekcjonerem nie zgadza się Jacek Bąk. - To jest łatwa grupa. Wiem, wiem, ciągle się mówi, że w piłce nie ma już łatwych rywali, ale nie ma co się oszukiwać – z naszych przeciwników jedynie Austriacy są na podobnym poziomie co my. A skoro awansują dwie najlepsze drużyny, to musimy wyjść z tej grupy – ocenia były reprezentant kraju, który w narodowych barwach występował przez 15 lat, m.in. na MŚ 2002 i 2006 oraz 2008, rozgrywając w sumie dla Polski 96 meczów.

- Niech Jurek Brzęczek nie żartuje, że to jest wyrównania grupa. Nawet gdyby mnie odkurzył, to musielibyśmy awansować. Wiadomo, że nikt się nie położy przed Polską na boisku i nie będzie czekał, żebyśmy strzelali bramki, uznając, że i tak nie ma z nami szans. Jasne, że będziemy musieli swoje wybiegać, swoje zagrać, ale nie mamy czego się obawiać. Austria ma niezły zespół, może się okazać, że ona tę grupę wygra, nie upieram się, że my będziemy najlepsi. Ale piłkarsko, personalnie na pewno jesteśmy dużo mocniejsi od Słowenii, Izraela, Macedonii oraz Łotwy, i dlatego naprawdę nic złego w tych eliminacjach nie może nam się stać – analizuje Bąk.

- Dawno nic nie stawiałem u bukmacherów, więc teraz chyba zagram, że na Euro pojedziemy my i Austriacy. Problem tylko w tym, że na takim zakładzie dużo bym nie zarobił, bo wszyscy wiedzą, kto jest faworytem do awansu z grupy D – żartuje Bąk. – Jeszcze raz podkreślam: po takim losowaniu dla mnie jest niemożliwe, żeby Polska nie zagrała na Euro 2020.

Grupy el. Euro 2020:

  • Grupa A: Anglia, Czechy, Bułgaria, Czarnogóra, Kosowo
  • Grupa B: Portugalia, Ukraina, Serbia, Litwa, Luksemburg
  • Grupa C: Holandia, Niemcy, Irlandia Północna, Estonia, Białoruś
  • Grupa D: Szwajcaria, Dania, Irlandia, Gruzja, Gibraltar
  • Grupa E: Chorwacja, Walia, Słowacja, Węgry, Azerbejdżan
  • Grupa F: Hiszpania, Szwecja, Norwegia, Rumunia, Wyspy Owcze, Malta
  • Grupa G: Polska, Austria, Izrael, Słowenia, Macedonia, Łotwa
  • Grupa H: Francja, Islandia, Turcja, Albania, Mołdawia, Andora
  • Grupa I: Belgia, Rosja, Szkocja, Cypr, Kazachstan, San Marino
  • Grupa J: Włochy, Bośnia i Hercegowina, Finlandia, Grecja, Armenia, Liechtenstein

Eliminacje Euro 2020 zostaną rozegrane od marca 2019 do listopada 2019 roku. Jako że Polska trafiła do grupy sześciozespołowej (pięć ma cztery zespoły), to nie będzie w tym czasie rozgrywała spotkań towarzyskich.

El. Euro 2020. Reprezentacja Polski zacznie eliminacje w marcu [TERMINARZ]

1. kolejka odbędzie się w dniach 21-23 marca. 2. w dniach 24-26 marca. Kolejne mecze w czerwcu: 3. kolejka 7-8 czerwca, 4. 10-11 czerwca. Piłkarze wrócą do gry we wrześniu na spotkania 5. kolejki (5-7 września) i 6. (8-10 września). Kolejne mecze odbędą się w październiku (10-12 i 13-15), a ostatnie w listopadzie (14-16 i 17-19). Baraże odbędą się w dniach 26-28 marca 2020 roku (1. runda), a decydujące spotkania 29-31 marca. Na mistrzostwa Europy awansują po dwa najlepsze zespoły z każdej grupy. Udział w barażach będzie zależny od wyników Ligi Narodów oraz eliminacji. Na Euro 2020 po raz drugi w historii zagrają 24 drużyny.

  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ