Kalendarz na 100-lecie PZPN wywołał kontrowersje. "Łubu dubu"

Polski Związek Piłki Nożnej przygotował specjalny i limitowany kalendarz na 100-lecie powstania związku. Kontrowersje wśród kibiców i dziennikarzy wywołał fakt, że jego centralną postacią jest Zbigniew Boniek, aktualny prezes PZPN.

- Kalendarz z okazji 100-lecia Polskiego Związku Piłki Nożnej gotowy. Limitowana liczba będzie dostępna w sprzedaży w Oficjalnym Sklepie Kibica Reprezentacji Polski na laczynaspilka od 10 grudnia. Szczegóły wkrótce - napisał na Twitterze Maciej Sawicki, sekretarz generalny Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Na okładkę kalendarza szybko zareagowali kibice i dziennikarze. - Będzie wersja tylko z Bońkiem? - zapytał ironicznie jeden z użytkowników. Oczywiście prezes w centrum. Dobrze, że inni się też zmieścili - dodał drugi. - Łubu dubu, Łubu dubu, niech żyje nam prezes naszego klubu! Niech żyje nam! - zacytował klasyka kolejny.

- Kalendarz fajna sprawa. A można zapytać, wedle jakiego klucza zostali ustawieni bohaterowie ze strony tytułowej? - zapytał Adam Godlewski, dziennikarz dziennika "Sport". I dodał: - Nie czepiam się, ale skoro już pomysłodawca uznał, że na okładce powinien - i słusznie - znaleźć się Kazimierz Górski, to taktownie byłoby właśnie Trenera umieścić centralnie. Bo w zaprezentowany sposób jest co najmniej dziwnie - zaznaczył.

Więcej o: