Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

TVP blisko kolejnych piłkarskich praw. Trwa też walka o ME U-21

Jak dowiedział się Sport.pl, TVP jest blisko pozyskania kolejnych ważnych piłkarskich praw. Publiczny nadawca niebawem powinien potwierdzić zakup licencji do Mistrzostw Świata U20 rozgrywanych w Polsce. Wciąż trwa natomiast walka z Polsatem o ME U21, na które biało-czerwoni właśnie awansowali.

W maju i czerwcu 2019 roku oczy piłkarskich kibiców skierowane będą na nasze reprezentacje młodzieżowe. Już 23 maja rozpoczną się Mistrzostwa Świata piłkarzy do lat 20. Polska kadra w nich wystąpi, bo po raz pierwszy w historii jest gospodarzem imprezy. Według naszych ustaleń niemal przesądzone jest, iż rywalizację drużyny Jacka Magiery będzie można zobaczyć na kanałach TVP.

- Negocjacje w sprawie MŚ U20 zmierzają w dobrym kierunku – mówi krótko dyr. TVP Sport, Marek Szkolnikowski.

Turniej, który odbędzie się w 6 polskich miastach (Bydgoszcz, Gdynia, Łódź, Lublin, Tychy, Bielsko Biała) potrwa do 15 czerwca. Mecz otwarcia i finał zaplanowano na stadionie Widzewa. Na razie znana jest nieco ponad połowa drużyn, która na imprezie wystąpi. Losowanie grup odbędzie się 24 lutego w Sopocie. Wiadomo, że nasza kadra wszystkie mecze fazy grupowej rozegra w Łodzi.

W pakiecie z MŚ U20 TVP powinna nabyć też prawa do pokazywania MŚ 2019 kobiet. Te od 7 czerwca do 7 lipca zaplanowano w przyszłym roku we Francji. Polki na tej imprezie nie zagrają.

Co z ME U21?

Ciągle nie wiadomo natomiast gdzie będzie można obejrzeć przyszłoroczne ME do lat 21, które rozpoczną się dzień po zakończeniu MŚ U20. Impreza rozgrywana we Włoszech i San Marino po barażowym dwumeczu z Portugalią zaczęła mocno interesować polskich kibiców. Ekipa Czesława Michniewicza w rewanżu odrobiła straty z pierwszego spotkania (0:1), wygrała na wyjeździe 3:1 i na Euro awansowała. Po tym sukcesie prawa do pokazywania zawodów dla stacji w naszym kraju nabrały wartości.  

Jeszcze na początku listopada cena za licencję na pokazywanie zawodów była niemal 10 razy niższa niż kwota, której UEFA żąda od nadawców obecnie.

Jak ustaliliśmy o prawa w naszym kraju walczy TVP i Polsat.

- Pokazywanie piłki młodzieżowej czy kobiecej w wydaniu reprezentacyjnym też jest naszą misją – przyznał Szkolnikowski. Na razie trwają negocjacje, by obniżyć cenę za licencję, do której nadawca będzie musiał zarezerwować fundusze na koszty techniczne transmisji i obsługę imprezy na Półwyspie Apenińskim.

Prawa za pokazywanie ME U21 z udziałem Polaków  na razie są wyceniane na kilka milionów euro.

  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ