Ranking FIFA. Reprezentacja Polski z awansem

Reprezentacja Polski znajdzie się na 20. miejscu w najnowszym rankingu FIFA. Remis z Portugalią pozwolił kadrze Jerzego Brzęczka awansować o jedną pozycję. W poprzednim rankingu Polska zajmowała 21. miejsce.

Porażka z reprezentacją Czech (0:1) i remis z reprezentacją Portugalii (1:1) pozwoliły kadrze Jerzego Brzeczka awansować w najnowszym rankingu FIFA. Polacy przesunęli się o jedną pozycję. W ostatnim notowaniu zajmowali 21. miejsce, teraz będą na 20.

Kadrze Brzęczka pomogła reprezentacja Peru, która najpierw przegrała towarzysko z Ekwadorem (0:2), a potem uległa Kostaryce (2:3). Polacy dogonili Peruwiańczyków i razem z reprezentacją z Ameryki Południowej będą zajmować 20. miejsce.

Liderem pozostanie reprezentacja Belgii, która wyprzedzi Francuzów i Brazylijczyków. Największy awans zanotuje reprezentacja Szwecji  (z 17. na 14. miejsce), a największy spadek reprezentacja Niemiec ( z 14. na 16. miejsce).

Przypomnijmy, że FIFA zmieniła zasady obliczania rankingu po mistrzostwach świata w Rosji. Teraz liczy się siła rywala, a wszystko obliczane jest z zastosowanie specjalnego wzoru. Nowe zasady spowodowały, że reprezentacja Polski spadła po mundialu na 18. miejsce.

Nowy ranking FIFA zostanie opublikowany 29 listopada.

Portugalia - Polska. Jerzy Brzęczek przekonywał o wartości

Remis z Portugalią można nazwać próbą generalną, do wiosennej premiery eliminacji drużyna w takim składzie personalnym już się nie spotka. Ten mecz jak w soczewce skupił problemy, które doskwierały reprezentacji w poprzednich miesiącach.

Portugalia - Polska. "Milik symulował"

Arkadiusz Milik przy rzucie karnym trochę symulował. Nie powinno być jedenastki. Ale kiedy sędzia ją podyktował, reprezentant Polski dwa razy strzelił znakomicie - przyznał po wtorkowym meczu biało-czerwonych z Portugalią Beto, bramkarz rywali drużyny Jerzego Brzęczka na antenie TVP Sport.

Portugalia - Polska 1:1. Jerzy Brzęczek wysłał specjalne pozdrowienia

- Czy mogę kogoś pozdrowić? - zapytał Jerzy Brzeczek na koniec wywiadu na antenie Polsatu Sport. I dodał: - Chciałbym pozdrowić Michała Pola, który chce już zmieniać szyld. To pozdrowienia od całej reprezentacji i wszystkich piłkarzy. Dziękujemy - przyznał z ironią Brzęczek.

Więcej o: