El. MME. Polska - Portugalia. Czesław Michniewicz świętował zwycięstwo, a piłkarze byli już w pokojach

Reprezentacja Polski do lat 21 pokonała (3:1) Portugalię i wywalczyła awans na młodzieżowe mistrzostwa Europy. Po meczu selekcjoner kadry Czesław Michniewicz opublikował zdjęcie, na którym świętuje sukces. Na ripostę zawodników nie trzeba było długo czekać.

We wtorek reprezentacja Polski do lat 21 sensacyjnie pokonała 3:1 Portugalię w drugim meczu barażowym, odrobiła straty z pierwszego spotkania i wywalczyła awans na młodzieżowe mistrzostwa Europy, które w przyszłym roku odbędą się we Włoszech i San Marino. Kibiców i dziennikarzy zachwyciła nie tylko wygrana, lecz także styl, w jakim zagrała młodzieżowa kadra.

Tuż po spotkaniu Michniewicz wstawił zdjęcie ze świętowania. "W życiu piękne są tylko chwile" - napisał 48-latek pod fotografią, którą zamieścił na Twitterze. Na zdjęciu widzimy też Bogdana Basałaja, działacza PZPN.

- Takich chwil za dużo w życiu nie będzie, Trenerze. Tylko z odpowiednimi ludźmi - skomentował jego zdjęcie Dawid Kownacki.

- Ładnie się trener bawi, a my w pokojach - dodał Karol Świderski, inny reprezentant.

Polska zagra w młodzieżowych mistrzostwach Europy

Polska zagra w młodzieżowych mistrzostwach Europy, które w przyszłym roku odbędą się we Włoszech i San Marino (16-30 czerwca). Biało-czerwoni są przedostatnią drużyną, która wywalczyła awans. W turnieju zagrają Włosi, którzy są gospodarzami, a także zwycięzcy grup: Hiszpania, Francja, Anglia, Serbia, Niemcy, Chorwacja, Dania, Belgia i Rumunia. Stawkę uzupełniła Austria.

Losowanie grup MME w piątek w Bolonii (godz. 18)

Polacy w zmodyfikowanych młodzieżowych mistrzostwach Europy zagrają po raz drugi, ale po raz pierwszy dzięki awansowi wywalczonemu na boisku. Przed rokiem byliśmy gospodarzami MME, na których po reformie z 2000 roku po raz pierwszy wystąpiło 12 zespołów. Ani własne stadiony, ani większa liczba drużyn nie pomogły jednak reprezentacji Marcina Dorny. Polacy przegrali ze Słowacją (1:2) i Anglią (0:3) oraz zremisowali ze Szwecją (2:2), zajęli ostatnie miejsce w grupie i odpadli z rywalizacji.

Z MME do Tokio 2020?

Przyszłoroczny turniej nie tylko wyłoni najlepszą drużynę młodzieżową na kontynencie, ale też będzie przepustką do igrzysk olimpijskich w Tokio. Reprezentacja Polski w piłce nożnej nie grała na IO od 1992 roku, kiedy w Hiszpanii zespół Janusza Wójcika wywalczył srebrny medal.

Przepustkę na wyjazd do Japonii wywalczą półfinaliści włosko-sanmaryńskiego turnieju, czyli zwycięzcy trzech grup i jedna drużyna z drugiego miejsca z najlepszym bilansem.

Więcej o: