Portugalia - Polska: Skład reprezentacji Polski. Milik za Lewandowskiego

Jest skład reprezentacji Polski na mecz z Portugalią! Selekcjoner Jerzy Brzęczek przeprowadził trzy zmiany w porównaniu do meczu z Czechami. Kontuzjowanego Roberta Lewandowskiego zastąpił Arkadiusz Milik.

Skład reprezentacji Polski na mecz z Portugalią:

Szczęsny - Kędziora, Bednarek, Cionek, Bereszyński - Frankowski, Krychowiak, Klich, Grosicki - Zieliński - Milik

To oznacza, że Jerzy Brzęczek dokonał tylko trzech zmian w porównaniu z towarzyskim meczem z reprezentacją Czech (0:1). Łukasza Skorupskiego zmienił Wojciech Szczęsny, Marcina Kamińskiego Thiago Cionek, a kontuzjowanego Roberta Lewandowskiego Arkadiusz Milik.

Kapitanem Polaków w meczu z reprezentacją Portugalii będzie Kamil Grosicki.

Na ławce rezerwowej reprezentacji Polski usiądą: Łukasz Fabiański, Łukasz Skorupski, Hubert Matynia, Rafał Pietrzak, Marcin Kamiński, Paweł Olkowski, Jacek Góralski, Jakub Błaszczykowski, Damian Kądzior, Damian Szymański, Adam Buksa i Krzysztof Piątek.

Portugalia - Polska bez Lewandowskiego, bez Cristiano Ronaldo

W meczu w Guimaraes nie zagrają dwie największe gwiazdy obu reprezentacji - Robert Lewandowski i Cristiano Ronaldo. Kapitan reprezentacji Polski narzekał na ból kolana po meczu z Czechami i wrócił do Monachium. Ronaldo nie dostał powołania na żadne spotkanie w fazie grupowej Ligi Narodów. Piłkarz Juventusu uzgodnił z trenerem Fernando Santosem, że odpocznie od kadry.

Portugalia - Polska. W Lidze Narodów wszystko jasne, więc Brzęczek i Lewandowski nie chcieli ryzykować

Jerzy Brzęczek i Robert Lewandowski byli zgodni. Żaden z nich nie chciał ryzykować pogłębienia urazu kapitana reprezentacji Polski. Tym bardziej, że kadra Brzęczka spadła z dywizji A Ligi Narodów. Portugalczycy awansowali do Final Four Ligi Narodów po sobotnim remisie z Włochami (0:0).

Więcej o: