Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Reprezentacja. Bójka w szatni Polaków i zła atmosfera? - Plotki - odpowiadają w kadrze

Grzegorz Krychowiak rzucił się z pięściami na Roberta Lewandowskiego? - Fake newsy - mówi rzecznik PZPN Jakub Kwiatkowski. - Nie ma wyników, to można pisać kłamstwa - odpowiada sam Krychowiak.

Od kilku dni w Internecie krąży informacja jakoby po przegranym 0:1 meczu z Czechami pod szatnią reprezentacji Polski doszło do bójki Roberta Lewandowskiego z Grzegorzem Krychowiakiem. Coraz głośniej też o złej atmosferze, jaka rzekomo panuje w drużynie Jerzego Brzęczka.

Piłkarze kadry, z którymi rozmawialiśmy na ten temat, przekonują, że ani w szatni ani pod szatnią nie doszło do żadnego starcia. Nawet w takich nieoficjalnych rozmowach piłkarze tłumaczą, że mimo słabych wyników nie ma w drużynie podziału. Jest natomiast problem pewności siebie, którą reprezentacja straciła przez kilka miesięcy niepowodzeń. Mówił o tym w sobotę Wojciech Szczęsny: że kadrze brakuje teraz wiary w osiągnięcie dobrych wyników w meczach z najlepszymi. – Ale wierzę, że na wiosnę się to zmieni [słaba gra]. Wtedy będziemy drużyną, która zacznie wygrywać – stwierdził bramkarz Juventusu Turyn. A Piotr Zieliński mówił Sport.pl: „Wszyscy chodzą z głowami podniesionymi do góry, nikt nie chowa się w pokojach. Spotykamy się ze sobą, rozmawiamy. O problemach też. Widać, że wszyscy chcą znaleźć jakieś rozwiązanie. Każdemu zależy na tej drużynie”.

Wizyta w muzeum i Szlachetna Paczka

W sobotę plotkę o bójce z Lewandowskim dementował Grzegorz Krychowiak: „To jest totalna nieprawda. Świadczy to o tym, że jak nie ma wyników, można pisać kompletne kłamstwo, aby zrobić trochę szumu”. W tym samym tonie wypowiedział się rzecznik prasowy Jakub Kwiatkowski, który pogłoskę nazwał „fake newsem”.

Do tej pory sztab reprezentacji nie organizował wyjazdów integracyjnych, na co regularnie zgadzał się Adam Nawałka. Gdy drużyna prowadzona przez poprzedniego selekcjonera trenowała w Gdańsku, piłkarze pływali po Bałtyku łodziami motorowymi i oglądali mecz piłkarzy ręcznych. Brzęczek postanowił nie powtarzać używanego przez Nawałkę schematu, ale w końcu dał się namówić Kwiatkowskiemu, który wcielił się w rolę Tomasza Iwana z kadencji Adama Nawałki i w niedzielę zorganizował wizytę kadrowiczów w gdańskim Muzeum II Wojny Światowej. Wcześniej zawodnicy i sztab przygotowywali prezenty w ramach akcji Szlachetna Paczka.

Do Portugalii reprezentacja wyleci w poniedziałek o godz. 10. Trening przed ostatnim dla Polski meczem w Lidze Narodów rozpocznie się o 17.30 w Guimaraes. Dwie i pół godziny wcześniej w hotelu Melia Braga odbędzie się konferencja prasowa Jerzego Brzęczka. Mecz z Portugalią zacznie się we wtorek o godz. 19.45 na stadionie Estádio D. Afonso Henriques.

  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ