Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Robert Lewandowski potraktowany gorzej niż Giorgio Chiellini

Robert Lewandowski nie mógł odebrać nagrody za 100. występ w reprezentacji przed meczem z Portugalią w Chorzowie (2:3). PZPN tłumaczył się wówczas regulaminem Ligi Narodów, który nie pozwala na uhonorowanie piłkarza przed spotkaniem. W sobotę inaczej postąpiła jednak włoska federacja, która nagrodziła przed meczem Giorgio Chielliniego.

Włoski związek piłkarski w przeciwieństwie do polskiego nie zamierzał trzymać się sztywno zaleceń UEFA. Przed sobotnim spotkaniem z Portugalią w Mediolanie w ramach rozgrywek Ligi Narodów (0:0) piłkarz Juventusu Giorgio Chiellini otrzymał od prezesa włoskiej federacji Gabriele Graviny pamiątkową figurkę za 100. występ w reprezentacji Italii. Chiellini to siódmy włoski piłkarz, który zagrał w kadrze co najmniej 100 razy.

Robert Lewandowski nie został nagrodzony

Jest to o tyle ciekawe, że niedawno podobny jubileusz świętował w biało-czerwonej drużynie Robert Lewandowski. Napastnik Bayernu Monachium przed spotkaniem z Portugalią nie został jednak nagrodzony przez PZPN. Dlaczego? Związek tłumaczył się przepisami UEFA. - Nie planujemy takiej ceremonii ze względu na to, że jest to mecz w ramach rozgrywek UEFA i obowiązuje odpowiedni regulamin. Mamy to jednak w planach, zarówno Błaszczykowskiego (100. raz w kadrze zagrał na mundialu z Senegalem - przyp. red.), jak i Lewandowskiego zamierzamy uhonorować przed listopadowym meczem towarzyskim w Gdańsku z Czechami - wyjaśniał wówczas rzecznik prasowy PZPN Jakub Kwiatkowski.

Robert Lewandowski kontuzjowany

Kapitan naszej kadry ma obecnie problem z kolanem i najprawdopodobniej nie poleci na wtorkowy mecz Ligi Narodów z Portugalią w Guimaraes. Lewandowski ostatnio nie błyszczy w reprezentacji - nie trafił do bramki rywala od 642 minut. W tym czasie oddał 14 strzałów, z czego tylko pięć było celnych. Rok temu o tej porze snajper Bayernu również wypadł z gry w drużynie narodowej. Nie wystąpił wtedy w meczach z Urugwajem i Meksykiem z powodu przeciążonego mięśnia uda.

Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ